Hotele z internetu

W ciągu czterech miesięcy, które minęły od decyzji o przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji EURO 2012, znacznie ożywił się rynek obrotu obiektami noclegowymi. Wprawdzie według raportu WGN Real Estate nieruchomości hotelowe i pensjonatowe zdrożały w ciągu ostatniego roku (od lipca 2006 do lipca 2007) średnio o 17 proc.
i stanowią grupę nieruchomości o najniższym procentowym wzroście ceny, jednak ich ceny pną się w górę.


W ostatnich miesiącach czterokrotnie wzrósł popyt na kupno hoteli w miastach takich jak Warszawa, Trójmiasto, Poznań, Wrocław i Kraków. W ubiegłym roku wartość największych transakcji kupna hoteli przekroczyła miliard złotych. Chociaż w tym roku nie dojdzie prawdopodobnie do kilku spektakularnych transkacji o dużej wartosci jednostkowej, jakie miały miejsce przed rokiem, to właścicieli zmieni więcej obiektów o mniejszej wartości.Swoistym znakiem czasów wydaje się to, że obrót hotelami wyszedł z zacisza gabinetowych transkacji i ofert biur pośrednictwa nieruchomości i trafił do Internetu. Najlepszym przykładem jest chociażby kilka ofert z końca sierpnia licytowanych na portalu aukcyjnym Allegro.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *