Gromada buduje w ciszy

W Borku Fałęckim w Krakowie ruszyła równie często zapowiadana, co odkładana inwestycja Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej Gromada - budowa centrum konferencyjnego z hotelem. Tym razem ma to nie być falstart i w ciągu dwóch lat ma powstać hotel o standardzie 3 gwiazdek, oferujący około 300 pokoi i 5 tys. m2 powierzchni konferencyjnych, rozlokowanych na trzech kondygnacjach.


Rozpoczęcie inwestycji jest najprawdopodobniej związane z podpisaną 25 maja w Miisterstwie Gospodarki umową między Gromadą a chińską korporacją China National Overseas Engineering Corporation, o której pisaliśmy w Hotelarzu z czerwca br.
Opiewająca na ponad 10 mln USD umowa ma pomóc borykającej się z trudnościami Gromadzie w zdobyciu środków inwestycyjnych. W ramach wspólnych inwestycji z Chińczykami mają powstać m.in. nowe hotele. Według Romana Budzyńskiego prezesa Gromady, posiadającej 15 hoteli w kraju i 2 za granicą, w ciągu najbliższych dwóch lat istnieje możliwość zwiększenia kwoty objętej umową o 200 mln USD. Według nieoficjalnych wypowiedzi jest szansa na zaangażowanie się kapitałowe chińskiej korporacji w OST Gromada.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *