Warimpex: poziom zysków utrzymamy

Austriacka spółka inwestycyjno-deweloperska Warimpex Finanz und Beteiligungs AG, specjalizująca się w budowie hoteli, spodziewa się, że w tym roku wypracuje co najmniej taki sam zysk jak w 2006 r. Wówczas deweloper zarobił 21,2 mln euro przy 58,8 mln euro przychodów.

W pierwszej połowie br. przychody ze sprzedaży wzrosły o 50 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego i wyniosły 35,4 mln euro. Jednak z 9,4 mln euro w 2006 r. do 5,5 mln euro spadł zysk netto wypracowany w ciągu pierwszego półrocza. Według zarządu Warimpeksu, obniżenie wyników finansowych wynika z mniejszej sprzedaży nieruchomości. Obecnie firma więcej buduje - w zaawansowanej fazie rozwoju jest dziewięć projektów, nie licząc hoteli ekonomicznych budowanych wspólnie z Louvre Hotels. - W bieżącym roku zysk netto będzie powtórzony albo przekroczony. Będzie on pochodził
ze sprzedaży aktywów i udziałów spółek posiadających aktywa - uważa wiceprezes spółki Georg Folian.

Według Foliana spółka planuje na ten rok sprzedaż w regionie jednego budynku biurowego, a zyski mogą też pochodzić z odsprzedaży części udziałów w spółkach wprowadzanym do nich partnerom.
W pierwszym kwartale 2008 roku spółka rozpocznie działalność inwestycyjną związaną z projektem budowy ok. 80 hoteli w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji w ramach joint ventures z Louvre Hotels. Budżet tego przedsięwzięcia ma wynieść do 500 mln euro. Łącznie w Polsce ma powstać 30-35 takich hoteli.


W czerwcu 2007 roku Warimpex kupił dodatkowe 16,67 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem hotelu InterContinental w Warszawie i ma obecnie połowę udziałów w hotelu.
Do końca 2007 roku firma chce m.in. nabyć jeden istniejący hotel i uruchomić budowę kolejnych czterech nowych hoteli. Portfel nieruchomości grupy Warimpex na koniec czerwca 2007 obejmował 13 hoteli o łącznej liczbie pokoi ponad 2.800 oraz 7 nieruchomości biurowych z powierzchnią do wynajęcia wielkości ok. 36 tys. m2. Spółka planuje też ekspansję na inne rynki Europy Centralno-Wschodniej, m.in. w Chorwacji, Serbii, Rosji, na Ukrainie.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *