Monopol odzyskuje blask

Około 200 mln zł ma kosztować w sumie krakowską spółkę należącą do braci Likusów zakup i generalna modernizacja wrocławskiego hotelu Monopol. W mającym ponad 114 lat, wybudowanym w stylu art deco budynku hotelu trwa obecnie remont.

Wnętrza mają zostać wykończone naturalnymi materiałami, głównie kamieniem i drewnem. Liczba pokoi ma wzrosnąć z 69 do 120, planowane są także niewielkie zmiany w kształcie budynku. Dach nad planowaną częścią handlową z m.in. delikatesami, zostanie podniesiony o 130 centymetrów. Nad wejściem do budynku od ulicy Świdnickiej inwestorzy zamierzają odtworzyć efektowną kopułę, która uległa zniszczeniu podczas wojny. W podziemiach pod częścią hotelową planowana jest część rekreacyjno-sportowa, z basenem, klubem fitness, saunami oraz grotą solną.
Remont hotelu, który ma zostać oddany do eksploatacji jako obiekt o standardzie pięciu gwiazdek, ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *