Baku stolicą luksusowego hotelarstwa

Tylko w tym roku w Baku, stolicy Azerbejdżanu, otworzyły się takie luksusowe marki jak Jumeirah, JW Marriott i Four Seasons. Oznacza to, że znajduje się tam aktualnie aż 17 hoteli 5-gwiazdkowych. A to nie koniec!

 

Jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie luksusowego Fairmont Hotels & Resorts w słynnym kompleksie Flame Towers, który dominuje nad panoramą miasta. – W ciągu ostatnich lat otwarto tu wiele hoteli wysokiej klasy – mówi Marina Usenko z Jones Lang LaSalle Hotels w Moskwie. – W 2009 roku miasto miało tylko 4,4 tys. pokoi hotelowych, w samym 2010 roku do tej liczby doszło 1,2 tys. pokoi. W 2011 roku kolejne 800 pokoi, a następne 1 200 oddane zostaną do roku 2013.

 

Naftowa republika na Zakaukaziu jest od dawna jednym z najbardziej strategicznych zasobów ropy naftowej, choć mniej się mówi o niej niż o Teksasie, Bliskim Wschodzie czy Wenezueli (choć w polskiej literaturze występuje już od czasów Żeromskiego i „Szklanych domów”, a w kinematografii światowej np. jest jednym z głównych miejsc akcji jednego z Bondów). W związku z tym przyciąga najbogatszych ludzi i najbogatsze globalne firmy oraz najważniejszych polityków


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Baku stolicą luksusowego hotelarstwa

  1. Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu Widzew rozbijał w eliminacjach LM Azerów jak dzieciaków. Wszyscy się z nich śmiali. A teraz Azerom to my możemy pozazdrościć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *