Panna Marlenka o nas nie powie

Jacek Piasta

Autor jest doradcą
hotelarskim
i konsultantem projektów inwestycyjnych
W naszych rozważaniach o celowości i formach promocji skierowanej do klienta zagranicznego przyszedł czas na tematykę udziału
w zagranicznych imprezach targowo-wystawienniczych
W branży turystycznej imprezy targowe odgrywają istotną rolę. Wynika ona ze specyfiki natury ludzkiej, którą da się streścić przysłowiem: "Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal". Ci, którzy choć raz byli na targach ITB w Berlinie czy WTM w Londynie i odwiedzili pawilony afrykańskie albo azjatyckie, wiedzą, o czym teraz mowa. O wielkich, przepięknych instalacjach targowych, kiedy to w pawilonie chodzi się po prawdziwym piachu, szumią prawdziwe palmy, stoiska są w afrykańskich chatkach, a personel w barwnych strojach regionalnych.

Błękitne oczka wodne oaz, muzyka i egzotyczny zapach oraz atmosfera afrykańskiego suku (targu) dopełniają wizerunku. Kto był na takim stoisku i w dodatku wdał się w rozmowę o atrakcjach, radościach i afrykańskiej przygodzie wspartej bajecznie kolorowym katalogiem pełnym zdjęć zapierających dech w piersiach - ten raczej nie pojedzie na urlop do Polski. Że wojny, głód, problemy etniczne, swary plemienne, pucze, przewroty, choroby, w tym AIDS? űe białego Mzimu się tam nie kocha?

W Afryce targowej to pojęcia nieistniejące. Na targach Afryka jest bajką, przygodą pełną unikatowych barw, dźwięków i zapachów. No, i jest sterylnie wręcz czysta.
POT stara się tropić
Od kilku lat Polska Organizacja Turystyczna próbuje podążać tym tropem, nadając tak zwanemu stoisku narodowemu jednolity charakter.
Można oczywiście dyskutować z wybraną formą i jej realizacją - niemniej próba trwa. Czy targi są skuteczną formą promocji? Tak, pod kilkoma jednakże warunkami. Trzeba dobrze dobrać imprezę targową i trzeba świetnie przygotować produkt, tak by był interesujący dla z [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Jacek Piasta

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *