Współpraca SK bank i First Data Polska

Z dniem 23 listopada 2012 roku First Data Polska i SK bank rozpoczęły współpracę. First Data Polska świadczyć będzie na rzecz Banku szeroki pakiet kluczowych usług outsourcingowych. Obie strony łączy świadomość, że najważniejsza jest jakość dostarczanych produktów i usług oraz satysfakcja klientów.

 

Zgodnie z  podpisaną  umową, First Data Polska staje się dostawcą z zakresu obsługi wydawnictwa, a także procesowania transakcji dla kart debetowych, kredytowych oraz prepaidowych SK banku. Kompensacyjne rozliczenie netto transakcji dokonywanych przez posiadaczy kart będzie możliwe dzięki systemowi KSR (Krajowy System Rozliczeń). Ponadto First Data Polska udostępni SK bankowi system SUB (Serwer Usług Bankowych) pozwalający na dostęp w trybie 24/7 do danych kartowych. Kolejnym krokiem będzie wdrożenie usługi monitoringu transakcji fraudowych – PRM (Proactive Risk Manager).

- First Data Polska sprostała wysokim wymaganiom postawionym potencjalnemu procesorowi bazy kart SK banku. To firma dysponująca 20-letnim doświadczeniem i najwyższym poziomem bezpieczeństwa potwierdzonym certyfikatami. Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że wyboru partnerów biznesowych zawsze dokonujemy z wyjątkową starannością, mając na względzie dobro klientów SK banku, których liczba dynamicznie rośnie. Nasze najbliższe plany zakładają dalszy rozwój struktur SK banku, a także wprowadzenie do oferty najnowocześniejszych multiaplikacyjnych kart nie stosowanych dotąd na polskim rynku. Pokładamy duże nadzieje w naszym partnerze – First Data Polska – który będzie wspierał nas w realizacji założonych przedsięwzięć – powiedziałJan Bajno, Prezes Zarządu SK banku.

First Data Polska jest pierwszym podmiotem, który świadczy na rzecz SK banku tak szeroki pakiet kluczowych usług outsourcingowych. - Wybór naszej firmy przez SK bank, klienta z długoletnimi tradycjami, to dla nas źródło ogromnej satysfakcji. Decyzja ta była zwieńczeniem pracowitych ostatnich miesięcy, kiedy to uzgadnialiśmy finalny kształt wiążącej obie strony umowy. W tym momencie jesteśmy w pełni gotowi i zmotywowani do podjęcia nowego wyzwania. Szczególnym wyróżnieniem jest dla nas decyzja SK banku o przyznaniu nam tak szerokiego zakresu odpowiedzialności dotyczącego dostarczanych produktów i usług. Niewątpliwie jest to dla nas najlepsza rekomendacja, świadcząca o jakości naszej pracy – powiedział Grzegorz Długosz, Członek Zarządu First Data Polska.

***
O First Data Polska

Na całym świecie, każdego dnia, w każdej sekundzie dzięki First Data transakcje płatnicze są bezpieczne, szybkie i łatwe dla kupców, instytucji finansowych oraz ich klientów. First Data wykorzystuje bogate portfolio produktów i doświadczenie w celu zwiększenia przychodów i rentowności swoich klientów. Obojętnie, czy płatność dokonywana jest kartą debetową, kredytową, podarunkową, za pomocą telefonu komórkowego, przez Internet, czy w kasie, First Data wykorzystuje każdą okazję, żeby zaoferować więcej niż tylko samą transakcję.

O SK banku

SK bank to bank spółdzielczy z dużymi tradycjami, który powstał w 1926 roku. Otwarty na innowacje, cieszy się zaufaniem lojalnych klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Posiada sieć 30 placówek na Mazowszu i Śląsku, prowadzi szeroką ofertę skierowaną do grona klientów zarówno indywidualnych, jak i firm z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi oraz bankowości elektronicznej. Pod względem funduszy własnych SK bank plasuje się na drugim miejscu, a w zakresie sumy bilansowej na wysokim czwartym miejscu wśród blisko 600 banków spółdzielczych w Polsce.

Znakomite wyniki SK banku znalazły uznanie w oczach niezależnych ekspertów: SK bank został laureatem tegorocznej nagrody „Najwyższa dynamika” w kategorii Bank Spółdzielczy, przyznawanej przez „Gazetę Bankową” oraz nagrody specjalnej w zestawieniu „Wyróżniające się banki spółdzielcze” przygotowywanym przez miesięcznik „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”. W ostatnim czasie SK bank jako pierwszy bank w Polsce uzyskał również prestiżową certyfikację „Firma Wiarygodna Finansowo” oraz zdobył II miejsce w rankingu KZBS „Największy Bank Spółdzielczy w Polsce”. 14 listopada 2012 r. SK bank jako pierwszy bank spółdzielczy w Polsce uzyskał członkostwo główne w organizacji MasterCard.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *