Rewolucja na rynku e-turystycznym Eholiday wprowadza system rezerwacji pokoi dla małych obiektów noclegowych

Serwis turystyczny eholiday.pl wprowadza własny system rezerwacji pokoi dla właścicieli obiektów noclegowych. Rozwiązanie zarezerwowane do tej pory dla dużych hoteli i sieci stanie się dostępne także dla właścicieli niewielkich pensjonatów, kwater prywatnych i obiektów agroturystycznych w całej Polsce.

Rezerwacja pokoju online to usługa dobrze znana większości internautów - jest szybka, łatwa i wygodna. Oferują je znane i popularne serwisy działające na całym świecie, takiej jak booking.com czy hrs.com, a także duże hotele i sieci hoteli. Użytkownik podaje nazwę miejscowości w której chce zarezerwować pokój, określa parametry takie jak długość pobytu, lokalizacja czy widełki cenowe i otrzymuje listę możliwych noclegów. Po wybraniu najlepszej oferty może dokonać rezerwacji - natychmiast i bez dodatkowych czynności. Niestety takie rozwiązanie nie było do tej pory dostępne w małych obiektach noclegowych, takich jak pensjonaty, kwatery prywatne czy obiekty agroturystyczne. A właśnie z takich miejsc w trakcie wakacji, ferii czy długich weekendów korzystają miliony Polaków.

Dzięki licznym internetowym katalogom i bazom miejsc noclegowych wyszukanie pożądanego obiektu jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Jednak rezerwacja pokoju zawsze przebiega tak samo: internauta musi skontaktować się z właścicielem (telefonicznie lub mailowo) i ustalić z nim warunki, wolne terminy itp. To rozwiązanie jest czasochłonne i zniechęcające.

Dzięki systemowi rezerwacyjnemu wprowadzonemu przez eholiday.pl znalezienie a następie rezerwacja pokoju w małych obiektach noclegowych ma być tak samo proste jak w przypadku dużych hoteli. Dodatkową zaletą jest fakt, że system nie ogranicza się tylko do dużych i popularnych miejscowości turystycznych, ale może objąć swoim zasięgiem każdą miejscowość w Polsce. Natomiast właściciele obiektów zyskają narzędzie, które do tej pory było dla nich niedostępne, a które znacząco poprawi prowadzenie turystycznego biznesu. System nie tylko pozwoli lepiej zarządzać obiektem poprzez czytelny system rezerwacji, kontrolę wpłaconych zaliczek i rezygnacji, ale także ułatwi planowanie (prognoza ruchu, powracający goście itp.) oraz prowadzenie promocji i polityki cenowej. Eholiday.pl udostępnia swój system rezerwacji bez opłat i bez żadnych ograniczeń dla właścicieli obiektów.

- Duże, działające na międzynarodową skalę systemy do rezerwacji online takie jak booking.com czy hrs.com nakładają na swoich partnerów szereg ograniczeń. I jest to nie tylko wysoka prowizja, ale także konieczność blokowania pewnej liczby pokoi niezależnie od sezonu i zainteresowania ofertą. Dla kogoś, kto prowadzi na przykład rodzinny, niewielki pensjonat, są to warunki nie do zaakceptowania. - mówi Mariusz Wojciechowski, prezes zarządu Grupy Eholiday.

Eholiday.pl posiada jedną z największych baz miejsc noclegowych w Polsce składającą się z ponad 30 tysięcy obiektów, a dla bezpieczeństwa użytkowników każdy z nich jest sprawdzony i zweryfikowany (pod kątem prowadzonej działalności, aktualnych danych itp.). Zdecydowana większość to obiekty małe i średnie, które nie mają systemu do rezerwacji online. Każdego miesiąca ze strony eholiday.pl w poszukiwaniu noclegu korzysta ok. 700 tysięcy unikalnych użytkowników.

- Jeżeli uda nam się przekonać do naszego rozwiązania choćby jedną trzecią właścicieli obiektów z naszego katalogu, to oznaczać to będzie prawdziwą rewolucję na rynku e-turystycznym w Polsce. I będzie to kolosalna zmiana tak dla turystów jak i właściciel obiektów. - dodaje Mariusz Wojciechowski.

System rezerwacji został oficjalnie oddany do użytku na początku grudnia bieżącego roku. Obecnie za jego pośrednictwem można zarezerwować nocleg w blisko 600 obiektach, ale każdego dnia do systemu włączani są nowi chętni. Do końca przyszłego roku serwis planuje objąć systemem rezerwacji online 30-40% obiektów noclegowych spośród swojej bazy. Eholiday.pl gwarantuje właścicielom przystępującym do programu bezpłatne szkolenie i konsultacje.

www.eholiday.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *