Mniej hoteli w Orbisie

Grupa Hotelowa Orbis SA, która zarządza obecnie w Polsce 63 hotelami, może do końca roku zmniejszyć swój stan posiadania o 6 starszych obiektów. 30 listopada br. mają zakończyć działalność hotele: Arkona w Szczecinie, Petropol w Płocku, Kosmos w Toruniu i Vera w Warszawie.
Zostaną one zburzone i zastąpione przez nowe obiekty. W ich miejsce w Płocku powstanie hotel Ibis, w Szczecinie Mercure, natomiast na każdej z działek w Toruniu i Warszawie "bliźniaki", czyli dwa hotele - jeden klasy Ibis i jeden Etap. Natomiast zwołane na 20 listopada walne zgromadzenie akcjonariuszy Orbisu ma zdecydować o sprzedaży hoteli dwóch kolejnych obiektów - hoteli Neptun w Szczecinie i Grand w Łodzi. Zarząd spółki podjął również decyzję o likwidacji oddziału Hotel Grand w Warszawie, który od ponad roku był etapami remontowany. Po zakończeniu remontu obiekt ma rozpocząć działalność pod marką Pullmann. Dążąc do optymalizacji nakładów inwestycyjnych i rezultatów finansowych, jakie mają one przynosić, Orbis w ostatnich latach konsekwentnie wyzbywa się starszych obiektów, których remont wymaga większego zaangażowania inwestycyjnego. Przypomnijmy, że Grupa Orbis planuje w ciągu najbliższych niespełna pięciu lat wydać miliard zł na budowę w Polsce nowych hoteli oraz modernizację już istniejących. Do połowy roku 2012 ma być gotowych 17 nowych hoteli pod marka Etap, 17 Ibisów, dwa Novotele, jeden Mercure i jeden Sofitel.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *