Hotel w Pałacu…

Obiekt noclegowy zlokalizowany w zabytkowym Pałacu Tarnowskich na osiedlu Kuźnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, został skategoryzowany jako hotel trzygwiazdkowy.


Obiekt, który funkcjonuje od połowy lata, dysponuje dwoma apartamentami i 11 pokojami oferującymi łącznie 28 miejsc noclegowych oraz salą bankietowo-konferencyjną o powierzchni 350 metrów. Chociaż sam pałacyk wybudowany przez Zygmunta Wielopolskiego, powstał w drugiej połowie XIX wieku, to zręby budowli datowane są na rok 1823. W drugiej połowie XX wieku mieścił się w niej m.in. szpital gruźliczy. W listopadzie 2006 roku pałacyk został kupiony przez przedsiębiorców z Kielc - państwa Tarnowskich, którzy wyremontowali obiekt i przystosowali go do celów noclegowych. W najbliższych planach jest urządzenie stylowej restauracji w piwnicach oraz odkupienie znajdującej się obecnie w innych rękach części dawnego pałacowego parku i urządzenie w nim centrum rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *