BoniFaCio stawia na sport i naturę

W Kępie k. Sochocina, 70 km od Warszawy, na 10-hektarowej polanie ze stawem uruchomiony został 4-gwiazdkowy hotel BoniFaCio Spa & Sport Resort z 45 pokojami, Centrum SPA & Wellness, szerokim programem sportowym, 260 mkw. powierzchni konferencyjnej, autorską kuchnią slow cooking i salami dla dzieci.Bryła budynku łączy naturalne materiały z elementami nowoczesnej architektury i dużą swobodą zaprojektowania przestrzeni. Na 120 gości przewidziano aż 6 tys. mkw. pow. użytkowej. Twórcom projektu zależało na jak największym nawiązaniu do otaczającej hotel przyrody. Dlatego jego ważnym elementem są duże przeszklenia elewacji. Otoczenie ma się przenikać z przestrzeniami wewnątrz obiektu, a te z kolei przenikają się pomiędzy sobą. Nawiązanie do natury przejawia się także w wykorzystanych materiałach – dużo drewna na elewacjach i kamienia naturalnego wewnątrz. Wykorzystano także ekologiczne technologie np. kolektory słoneczne, a do zagospodarowania wody deszczowej służy mini zbiornik wodny, który może wpłynąć na poprawę mikroklimatu. Powierzchnie wspólne to połączenie skandynawskiego minimalizmu z ekologicznymi materiałami i nowoczesnymi przestrzeniami.

 

W pokojach dominują jasne, harmonijne kolory. Podstawą koncepcji architektury wewnętrznej pomieszczeń hotelu jest widok za oknem. Pomyślano o tym, żeby las obecny był w każdym pokoju. Wszystkie pokoje na piętrze mają balkony, a na parterze wyjście na taras otaczający basen zewnętrzny, bo hotel dysponuje trzema basenami, dwoma wewnętrznymi: brodzikiem i basenem o wymiarach 18x8 m oraz basenem zewnętrznym (25x8m). W strefie SPA & Wellness znajdują się poza tym jacuzzi, sauna sucha i mokra, prysznic wrażeń, pokój relaksu, bicze wodne, hammam i cztery gabinety. Ważnym elementem oferty SPA będą również zabiegi typu Body Work, stosunkowo słabo znanej w Polsce formy masażu głębokiego, wywodzącej się z leczniczych metod terapeutycznych. W ośrodku wykorzystywane są kosmetyki marki Clarins.

 

 

Hotel został zbudowany z myślą o osobach, które potrzebują natychmiastowej regeneracji. W BoniFaCio mają otrzymać kompleksową opiekę specjalistów, trenerów fitness, masażystów, kosmetyczek, a także animatorów, którzy zapewnią rozrywkę maluchom „Nasz pomysł na aktywność to wszelkie odmiany swobodnych ćwiczeń na świeżym powietrzu, przygotowanych przez team personalnych trenerów prowadzących zajęcia bez względu na poziom sprawności uczestników. W pobliskim lesie stworzyliśmy niepowtarzalne tereny sportowe: FORESTGYM – jedyne w Polsce miejsce, gdzie sprzęt sportowy stworzyła natura” informuje hotel na swojej stronie. Forestgym to „siłownia w lesie”, a na otaczających terenach przygotowano też trasy biegowe, ścieżki dla miłośników kolarstwa, a dla najmłodszych bajkowe lasy nazwane Krainą Piotrusia Pana. Kompleks oferuje też m.in. cztery korty tenisowe, boiska do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki i siatkówki (w tym także plażowej). Obiekt posiada również trzy sale konferencyjne z możliwością połączenia ich w jedną o pow. 210 mkw. oraz 40-metrowy Gabinet Szklany. Hotel BoniFaCio Spa & Sport Resort to inwestycja spółki BFC, specjalizującej się w realizacji sportowych wyjazdów rodzinnych w formule klubowej oraz integracyjno-motywacyjnych programów dla


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *