Kupili łódzki Grand

Orbis SA podpisał na początku grudnia przedwstępną umowę dotyczącą sprzedaży budynku łódzkiego hotelu Grand oraz prawa wieczystego użytkowania działki za łączną kwotę 73,5 mln zł. Orbis powołując się na tajemnicę handlową nie ujawnia nazwy kontrahenta. O transakcji nie chcą też mówić przedstawiciele spółki Likus Hotele&Restauracje, która według nieoficjalnych informacji, jest nabywcą 119-letniego hotelu. Rok temu w podobnej, przez długi czas objętej tajemnicą transakcji, spółka braci Likusów kupiła od Orbisu wrocławski 115-letni hotel Monopol.

Transakcja ta wraz z gruntowną renowacją obiektu ma być warta ok. 200 mln zł. Prawdopodobnie koszty połączonego z renowacją remontu łódzkiego Grandu, który jest obiektem większym - 161 pokoi wobec 69 Monopolu - i starszym zamkną się większą sumą. Spółka LH&R jest właścicielem trzech hoteli w Krakowie, jednego w Katowicach i jednego we Wrocławiu. Łódzki Grand Hotel, zaprojektowany przez Hilarego Majewskiego, powstał w 1888 roku z inicjatywy Ludwika Meyera. Budynek był nowocześnie urządzony - miał restaurację z kawiarnią. Wnętrza ogrzewały piece, w kilku apartamentach były nawet łazienki. W ogrodzie organizowano występy muzyczne, w salach hotelu działał kinematograf.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *