Po nowych zakupach na parkiet

Europejski Fundusz Hipoteczny, chce zadebiutować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jeszcze w tym roku i pozyskać z emisji akcji 220 mln zł. EFH, który w listopadzie zakupił dwa hotele, zamierza zainwestować je w zakup i budowę kolejnych obiektów noclegowych. Jedną z nowych inwestycji spółki, wartą ok. 250 mln zł, ma być budowa hotelu i osiedla apartamentowców nad Jeziorem Tałty koło Mikołajek.

Do niedawna EFH zajmował się głównie finansowaniem nieruchomości i ruchomości w formie leasingu lub dzierżawy zwrotnej. W maju i czerwcu tego roku nabył dwa hotele: Łeba w Łebie i Masuria na Mazurach. Równocześnie kupił 33 proc. udziałów w spółce Forten, która ma szerzej zajmować się zarządzaniem hotelami - obecnie w port folio ma m.in. gdański hotel Aureus. Pod jej szyldem spółka ma zamiar promować własną markę hotelową, podzieloną na cztery linie profilowe: Notus (hotele biznesowe), Bellis (rekreacyjne), Aureus (miejskie) i Parkus (ekonomiczne).

Dla obiektów pięciogwiazdkowych EFH przewiduje nawiązanie współpracy z operatorem międzynarodowym. W listopadzie portfolio EFH zwiększyło się o hotele - Centrum Falenty pod Warszawą i Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym. W sumie pięć hoteli wchodzących obecnie w skład grupy EFH wypracowało w pierwszych trzech kwartałach ponad 30 mln zł przychodów.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *