Michelin ocenił nie tylko restauracje

Czerwony Przewodnik Michelin „Main Cities of Europe 2013”, w którym przyznano pierwszą w Polsce Gwiazdkę Michelin warszawskiej restauracji Atelier Amaro (wielki sukces), opisuje i recenzuje nie tylko restauracje, ale również najlepsze hotele z całej Europy. W rankingu znalazło się 39 hoteli z Krakowa i Warszawy.

Inspektorzy Michelin zrecenzowali łącznie 26 hoteli z Krakowa oraz 13 hoteli z Warszawy, dokładnie tyle samo co w ubiegłym roku. W stolicy jako szczególnie przyjemne i miłe zostały ocenione dwa butikowe hotele, Le Régina oraz Rialto, natomiast w Krakowie – trzy: Copernicus i Stary braci Likus oraz Gródek należący do Donimirski Boutique Hotels.

Najważniejszym symbolem przyznawanym restauracjom w Czerwonym Przewodniku Michelin „Main Cities of Europe” są gwiazdki, natomiast hotele wyróżniane są piktogramem dużych budynków – poziom oferowanych usług określa skala od jednego do pięciu symboli. Dodatkowo inspektorzy mogą wyróżnić atmosferę panującą w hotelu. Miejsca szczególnie przyjemne oznaczone są symbolami czerwonymi. Kryteria oceny lokalu są takie same na całym świecie. Europejski hotel wyróżniony w przewodniku Michelin jest na tym samym poziomie, co hotel z taką samą ilością piktogramów w każdej części globu. Dzięki temu czytelnik może być pewien standardu oferowanych przez hotel usług. „Main Cities of Europe 2013” opisuje ponad 1 574 hoteli reprezentujących różnorodne style, skalę i zakres cenowy


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *