Plany wobec Grandu

Są już znane pierwsze plany spółki Likus Hotele&Restauracje, która na początku grudnia kupiła od Orbisu łódzki Grand Hotel (Hotelarz 12/2007). W Grandzie powstanie basen, który prawdopodobnie zostanie ulokowany na obecnym dziedzińcu, który przykryty zostanie szklanym dachem. Znajdująca się w budynku scena Teatru 7.15, posłuży najprawdopodobniej jako sala konferencyjna.

Inwestor chce zwiększyć ilość pokoi w hotelu z obecnych 161 do co najmniej 220. Z tego powodu podniesie częściowo bryłę hotelu wyrównując ją do jednego poziomu. Mówi również o zlokalizowaniu dwupiętrowego podziemnego parkingu pod ulicą Hotelową. Nowy właściciel łódzkiego Grand Hotelu chce zainwestować w zabytkowy budynek na ulicy Piotrkowskiej nawet 100 mln zł, co jest kwotą zbliżoną do szacunków redakcji oceniających, że zakup budynku wraz z prawem wieczystego użytkowania (73,5 mln zł) oraz modernizacja i rozbudowa hotelu pochłoną kwotę ok. 200 mln zł. Łódzki Grand Hotel, zaprojektowany przez Hilarego Majewskiego, powstał w 1888 r. z inicjatywy Ludwika Meyera. Budynek był nowocześnie urządzony - miał restaurację z kawiarnią.

Wnętrza ogrzewały piece, w kilku apartamentach były nawet łazienki. W ogrodzie organizowano
występy muzyczne, w salach hotelu działał kinematograf. W 1950 r. władze przekazały Grand Hotel Polskiemu Biuru Podróży Orbis. Spółka LH&R jest właścicielem trzech hoteli w Krakowie, jednego w Katowicach, jednego we Wrocławiu i jednej restauracji w Warszawie. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *