Bardzo mały „art-obiekt”

W grudniu 2007 roku pierwszych gości przyjął otwarty w Sopocie przy ulicy Rzemieślniczej 42 mały obiekt noclegowy - arthotel Lalala. Każdy z zaledwie siedmiu pokoi obiektu ma zupełnie inny wystrój, ponieważ każdy został zaprojektowany przez młodych artystów - studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych.


Zastosowano tu nietypowe kolory oraz wzory na ścianach. W jednym z apartamentów cała łazienka jest w kolorze czarnym, w innym podłoga ma krwistoczerwony kolor, w kolejnym ściany pokryte są gęstym czarnym futrem wilka syberyjskiego. Artyści zaprojektowali również niezwykłe przedmioty, które stanowią wyposażenie przygotowanych przez nich pokoi - niezapomniane wrażenie robi np. łóżko, którego nogi są betonowym odlewem stopy stojącej na pointach baletnicy lub drapieżnie czerwone poroże jelenia, będące trójwymiarowym uzupełnieniem fresku na ścianie.

Od czerwca 2007 roku w obiekcie znajduje się winiarnia, w której można spróbować najrzadszych gatunków wina, zjeść niezwykłe potrawy oraz uczestniczyć w kameralnych wydarzeniach kulturalnych, np. koncertach, czytaniu sztuk, wernisażach. Gospodarzami Arthotelu Lalala są Joanna Zastróżna i Wojtek Wojtkuński

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *