Podkowa zmieniła się w Natura Residence

Hotel Natura Residence Business & SPA to nowa nazwa 4-gwiazdkowego hotelu Podkowa SPA w Siewierzu w woj. śląskim. Ma ona odzwierciedlać pojmowanie wygody przez pryzmat natury, gdyż jego pomysłem na siebie jest bycie „zielonym hotelem” koło Górnego Śląska.

 


Hotel otwarty został 1,5 roku temu. Dysponuje 40 pokojami, czterema salami konferencyjnymi i centrum Wellness & SPA nazwanym Waters SPA, gdyż filozofia miejsca odnosi się do żywiołu wody. Przejawia się to w menu zabiegów, wyposażeniu spa i kosmetykach tworzonych na bazie mikroelementów zawartych w wodzie morskiej, co razem ma tworzyć spójną, holistyczną ofertę dla gości. Część Waters SPA dysponuje basenem rekreacyjnym, strefą termalną (łaźnie i sauny) oraz sześcioma gabinetami zabiegowymi.

Hotel sąsiadujący z rezerwatem przyrody, jeziorem i lasem sosnowym, swoim kształtem, kolorystyką oraz dzięki materiałom wykończeniowym (drewno, kamienie jurajskie) wtapia się w otoczenie. We wszystkich wnętrzach pojawiają się motywy roślinne jako element charakterystyczny obiektu. Jednocześnie znajduje się blisko głównych dróg krajowych A1 i A2, pół godziny drogi od Katowic, 15 minut od lotniska w Pyrzowicach i 5 minut od trasy Warszawa – Katowice.

Bycie „zielonym” przejawia się w takich elementach jak własna oczyszczalnia ścieków, nacisk na segregację odpadów, używanie nietoksycznych detergentów, korzystanie z produktów nie testowanych na zwierzętach, zakup produktów przetwarzanych z odzysku oraz takich, które można przerobić na produkty wtórne, redukcji ilości odpadów poprzez korzystanie z opakowań, które można napełniać kilkakrotnie, zakup produktów naturalnego pochodzenia. Hotel promuje aktywny tryb życia oraz formy spędzania wolnego czasu poprzez cykliczne akcje, jak „Bieg po zdrowie” czy „Dzień z kijem – profesjonalny instruktaż nordic walking dla każdego”. Obiekt funkcjonuje też jako weekendowe Day SPA dla mieszkańców Górnego Śląska. Należy do sieci Polish Prestige Hotels &amp


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *