Będzie wysyp hoteli

Łódzki Novotel i Słoneczny Zdrój w Busku Zdroju rozpoczęły sezon otwarć dużych hoteli w Polsce. W najbliższych trzech–czterech miesiącach wystartują Campanille w Bydgoszczy, DoubleTree by Hilton w Łodzi, B&B we Wrocławiu, Hampton by Hilton w Warszawie i Gdańsku, Golden Tulip w Gdańsku czy nowe Best Westerny.

 


Campanile ze 117 pokojami będzie już 13 obiektem tej marki, a kolejne planowane są w następnych miastach. W Gdańsku Louvre Hotels Group planuje uruchomienie wkrótce hotelu Golden Tulip z aż 198 pokojami, a kolejne chce otwierać w miastach turystycznych i biznesowych. Ale największe wrażenie wśród najbliższych i nie tylko najbliższych otwarć zrobi DoubleTree by Hilton w Łodzi z blisko 200 pokojami zaprojektowany przez biuro APA Kuryłowicz. Będzie on dysponował m.in. unikatowym Centrum Kongresowym BiznesHUB z 4,5 tys. mkw. powierzchni konferencyjnowystawienniczych. Obiekt powstał z połączenia pierwszego w Polsce hotelu DoubleTree by Hilton z dawnymi halami łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych.

Latem we Wrocławiu ruszyć ma trzeci hotel francuskiej sieci ekonomicznej B&B ze 140 pokojami, salą konferencyjną i garażem podziemnym, w centrum miasta. Sieć prowadzi kolejne inwestycje w Łodzi i Gdańsku, a planuje też m.in. w Krakowie i Katowicach. Z ekonomicznych hoteli sieciowych w ciągu najbliższych miesięcy ruszyć też mają dwa Hamptony przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku ze 116 pokojami. Przy lotnisku Chopina jesienią ma też być uruchomiony 5-gwiazdkowy Renaissance – pierwszy nowy hotel tej kategorii w Warszawie od otwarcia Hiltona sześć lat temu. Hotel dysponować będzie 225 pokojami, rozbudowaną częścią konferencyjną i rekreacyjną. Jeszcze w tym roku w Warszawie, ale na jej obrzeżach – w Wawrze, wystartować ma luksusowy DoubleTree by Hilton z 360 pokojami, ogromnym centrum konferencyjnym i centrum SPA & Wellness. Jeśli się mu uda, będzie to największy hotel uruchomiony w tym roku w


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *