Intercontinental sprzedany za prawie pól miliarda

Za 301,5 mln funtów (blisko 500 mln dolarów) sprzedany został hotel InterContinental London Park Lane z 447 pokojami. Nabywcą jest katarski fundusz Constellation Hotel Holding należący do Qatar Holding. IHG zarządzać będzie tym hotelem przez następne 30 lat.

 


Transakcja przewiduje możliwość przedłużenia umowy o zarządzanie trzy razy po 10 lat, czyli łącznie zawarta została na zasadzie sale-and-manage-back na 60 lat. Opłata za zarządzanie na rzecz IHG wynosiła będzie ok. 4 mln funtów (6 mln dolarów) rocznie. Cena sprzedaży ustalona została na poziomie o 62 proc. wyższym niż wartość księgowa netto hotelu (net book value) w grudniu 2012 roku. InterContinental London Park Lane zlokalizowany jest w samym centrum Londynu, między Hyde Parkiem a Green Parkiem, przy ambasadzie USA. Jest to kolejna duża inwestycja funduszy z Bliskiego Wschodu w branżę hotelarską. – O zakup tego hotelu ubiegało się sześć dużych funduszy. Zagraniczne kapitały są bardzo zainteresowane wejściem w wysokiej jakości produkty nieruchomościowe na głównych globalnych rynkach, które stanowią pożądany cel akwizycji dla inwestorów, dla których atrakcyjna jest niska stopa kapitalizacyjna za najlepsze aktywa – napisał w nocie dla inwestorów David Loeb, analityk w firmie R.W. Baird & Co.

– Ta transakcja sprzedaży wzmacnia wartość naszego portfela aktywów i atrakcyjności InterContinental jako jednej z wiodących na świecie luksusowych marek hotelowych. Jest to kolejny krok w naszej długoterminowej strategii redukcji intensywności kapitałowej IHG – powiedział Richard Solomons, dyrektor generalny


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *