Ritz dwa lub nawet trzy razy

Sieć hotelowa Ritz-Carlton Hotel Company rozważa możliwość otwarcia obiektów w Warszawie i Krakowie. Według Mariona Schumachera, dyrektora PR sieci na Europę, koncern rzadko inwestuje w budowę własnych obiektów. I dlatego Amerykanie, którzy zarządzają 70 hotelami obu legendarnych marek zlokalizowanymi w 23 krajach, szukają obecnie w Polsce partnera wśród właścicieli istniejących już obiektów oraz deweloperów.

Niemal w tym samym czasie (połowa lutego) prezydent Białegostoku poinformował, że tajemniczy inwestor chciałby zbudować w tym mieście hotel bazujący na tradycjach funkcjonującego w tym mieście w pierwszej połowie XX wieku hotelu Ritz. Inwestor, który wstępnie deklaruje zainwestowanie w regionie 200 mln zł, ma zostać ujawniony na początku lata. W latach 1913-1944 w Białymstoku działał hotel o nazwie Ritz. Obiekt został wzniesiony przez Towarzystwo Akcyjne Ritz z pomocą finansową Petersbursko-Tulskiego Banku Ziemskiego i nie miał on nic wspólnego z Cesarem Ritzem legendarnym hotelarzem i założycielem hoteli Ritz w Paryżu i Londynie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *