Rusza sprzedaż Baltic Park Molo

Jeszcze przed wakacjami rozpocznie się sprzedaż apartamentów i lokali usługowych w ramach pierwszego etapu budowy największego centrum hotelowo-apartamentowego na Wybrzeżu – Baltic Park Molo w Świnoujściu z dwoma 5-gwiazdkowymi hotelami, apartamentami, aquaparkiem, centrum konferencyjnym, promenadą i molo.

 

 


W pierwszej kolejności realizowany będzie zespół dwóch budynków z 61 apartamentami wakacyjnymi oraz 16 lokalami usługowymi i częścią sportową. Równolegle rozpocznie sie budowa pierwszego hotelu 5-gwiazdkowego z 352 apartamentami w systemie condo, wraz z rozbudowaną strefą SPA & Wellness, aquaparkiem i centrum konferencyjnym na 1,2 tys. osób. 1. etap inwestycji zostanie zakończony w 2015 roku. Jest to wymóg unijny, gdyż inwestycja, której koszt samego pierwszego etapu szacowany jest na 200 mln zł, uzyskała wsparcie z unijnego funduszu JESSICA (Joint European Suport for Sustainable Investment in City Areas) w wysokości 25 mln zł. Fundusz powstał w celu wspierania rozwoju obszarów miejskich. Projekty, które kwalifikują się do otrzymania tego typu wsparcia, muszą być wpisane do lokalnego programu rewitalizacji, nieść za sobą istotne korzyści społeczne i posiadać zdolność generowania przychodów. To nowatorskie formy udzielania wsparcia ze środków unijnych. W całym kompleksie znajdzie się blisko 600 apartamentów, w tym na sprzedaż w systemie condo, z możliwością wynajmu operatorowi-deweloperowi i jednoczesnego korzystania w wybranym przez siebie okresie. – Zainteresowanie kupnem przerasta nasze oczekiwania, mamy juz pokaźną listę osób gotowych zainwestować swoje aktywa w Baltic Park Molo i zainteresowanie naszych kontrahentów hotelowych, głównie z Niemiec i Skandynawii, a to z kolei gwarancja obłożenia i zwrotu zainwestowanych środków. Poza tym, pomimo że komercjalizacja sie jeszcze oficjalnie nie rozpoczęła, praktycznie wszystkie lokale usługowe przy nowej promenadzie w jednym z budynków zostały już zarezerwowane – mówi Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowej Invest. W drugim etapie zrealizowany zostanie kolejny 5-gwiazdkowy hotel ze 174 pokojami i apartamentami, a w trzecim powstanie molo będące zwieńczeniem osi architektonicznej zespołu. Całość inwestycji zakończyć się ma w 2020


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *