Płać za telewizor i płacz

Tematem pierwszej w tym roku sondy są opłaty, jakie wnosi się na rzecz twórców z tytułu używania w hotelach odbiorników telewizyjnych

Czy postanowienie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości dotyczące wnoszenia opłat za prawa autorskie, a w efekcie za odbiorniki telewizyjne w każdym pokoju hotelowym, może wpłynąć na zmniejszenie liczby telewizorów, z których korzystają goście w Państwa obiekcie?

Wśród 126 nadesłanych odpowiedzi przeważały opinie, że egzekwowanie opłat, jeśli nawet nie doprowadzi do zmniejszenia liczby odbiorników telewizyjnych w obiektach noclegowych, to wpłynie na wyższą cenę oferowanych przez nie usług. Wśród odpowiedzi nie brakowało opinii krytycznych, a nawet bardzo radykalnych.

Oto kilka wypowiedzi które nadesłali hotelarze: Nie, nie wpłynie. Z pewnością ja, a jak sądzę, inni prowadzący hotele nie zlikwidują telewizorów w pokojach hotelowych, chociażby dlatego, że wymaga tego ustawa o usługach turystycznych. (...) Wystarczająco drogie są same odbiorniki TV, a programy są przeładowane reklamami. Jak tak dalej będzie, to TV stanie się przeżytkiem i nikt nie będzie miał telewizora.

(...) Oczywiście, że wpłynie. Będziemy musieli część telewizorów zlikwidować, chociaż w dzisiejszych czasach klient nie wyobraża sobie pokoju bez telewizora. Nikt tu nie zwraca uwagi na fakt, że hotele są różnej kategorii. W hotelach o wyższej klasie i dużym obłożeniu stać na płacenie różnych opłat w tym także za prawa autorskie, ale trzeba wzi [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *