Wieżowiec nowy zamiast nadbudowy

Grupa Hotelowa Orbis prowadzi rozmowy z Orco Property Group o wspólnej inwestycji w centrum Warszawy, wynika z informacji uzyskanych w Orco Group. O ile dojdzie do inwestycji, to opisany na bryle budynek miałby wysokość 350 metrów i był jednym z najwyższych w Europie.

Hotelowi Holiday Inn (po lewej) zarzucano, że nie wykorzystuje
handlowych wartości działki i rozważano nawet nadbudowanie kilku pięterWstępna koncepcja zakłada, że wieżowiec zostałby podzielony na dwie części: górne kondygnacje zająłby prestiżowy hotel Sofitel z 250 pokojami, dolne część biurowa oraz powierzchnie handlowe. Być może architektem wieży zostanie Daniel Libeskind, według którego projektu budowany jest obecnie przez Orco budynek-żagiel przy Złotej 44. Nowy budynek zlokalizowany przy Złotej 48/54 powstałby na miejscu należącego do Orbisu hotelu Holiday Inn. Według wstępnych założeń inwestorów oba sąsiadujące ze sobą warszawskie budynki mają uzupełniać się architektonicznie i funkcjonalnie, tak jak poprzednio istniejący w tym miejscu kompleks Holiday Inn - City Center. Jeśli dojdzie do ostatecznego porozumienia między firmami i nie pojawią się dodatkowe trudności, wieża mogłaby zostać oddana do użytku tuż przed EURO 2012. Jego budowa mogłaby się rozpocząć dopiero po wyburzeniu stojącego w tym miejscu hotelu Holiday Inn, na którego prowadzenie licencja Orbisu wygasa pod koniec roku 2009. Wzniesiony w drugiej połowie lat 80. Holiday Inn ma standard czterech gwiazdek, 336 pokoi i sześć pięter.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *