Rezerwacje hotelowe w drugim kwartale 2013 roku

Drugi kwartał roku dobiega końca. W związku z tym porównywarka ofert turystycznych KAYAK sprawdziła, gdzie Polacy najczęściej dokonywali rezerwacji hotelowych wyjeżdżając w kwietniu, maju lub czerwcu. Jak pokazały statystyki wyszukiwarki, średnia cena za pokój w tym okresie wyniosła ok. 326 zł.

Według wyszukiwań KAYAK-a, aż 40% rezerwacji dokonanych w drugim kwartale roku przez polskich użytkowników porównywarki dotyczyło obiektów w kraju. W przypadku zagranicznych hoteli, największą popularnością cieszyły się te we Włoszech (8% wyszukiwań), Hiszpanii (6%), Niemczech (3,6%), Stanach Zjednoczonych (3,5%), Wielkiej Brytanii (3,4%), Węgrzech (3,3%), Czechach (3,1%), Francji (2,6%) czy Austrii (2,3%).

Średnie ceny za pokój oscylowały w granicach 326 zł. Co ciekawe, analizując wyłącznie rezerwacje krajowe kwota ta wyniosła niewiele ponad 200 zł. Natomiast w przypadku rezerwacji zagranicznych było to aż 408 zł. Pobyt w hotelu trwał średnio 4 dni. Zarówno przy rezerwacjach krajowych, jak i zagranicznych Polacy najczęściej wybierali obiekty trzygwiazdkowe.

Polskim miastem, w którym użytkownicy KAYAK-a najczęściej wyszukiwali noclegi był Kraków (ok. 25% wyszukiwań). Kolejne miejsca zajęła Warszawa (22,3%), Wrocław (14,6%), Gdańsk (10%) i Poznań (4,4%). Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się miasta, takie jak Lublin, Katowice, Szczecin, Sopot czy Zakopane.

Dla porównania w sezonie letnim polscy użytkownicy porównywarki KAYAK częściej decydują się na wyjazdy zagraniczne. Jak pokazują pierwsze rezerwacje dokonywane na miesiące wakacyjne (lipiec oraz sierpień), polskie hotele stanowią zaledwie 15% wyszukiwań. Koszty pobytu w krajowych obiektach będą wyższe – średnio o ok. 40 zł za pokój. Ceny w hotelach za granicą utrzymają się na poziomie podobnym do tego w drugim kwartale roku – średnio ok. 411 zł za pokój.

*Opracowanie przygotowane zostało na podstawie statystyk wyszukiwań porównywarki KAYAK za okres kwiecień-sierpień 2013 r.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *