Drugi System w stolicy

We wznoszonym na rogu ulic Sikorskiego i Sobieskiego na warszawskim Mokotowie kompleksie, w którym znajdzie się m.in. prywatna klinika ortopedyczna Carolina Medical Center, restauracja oraz centrum konferencyjne powstanie również hotel, którego operatorem będzie sieć Hotel System. Należąca do Grupy Kapitałowej Salwator spółka nie chce na razie ujawniać szczegółów.


Wcześniejsze informacje o hotelu mówiły o czterystu pokojach i standardzie trzech gwiazdek. Jak można przypuszczać ze stanu zaawansowania prac przy budynku, obiekt nie będzie gotowy wcześniej niż w drugiej połowie 2009 roku. Mniej więcej w tym samym czasie planowane jest otwarcie wznoszonego obecnie u zbiegu ul. Chałubińskiego i Wspólnej w Warszawie trzynastokondygnacyjnego hotelu System Premium, który ma zaoferować 302 pokoje o standardzie czterech gwiazdek.

Obecnie na ternie budowy trwają intensywne prace ziemne. Prace przy budowie wznowiono w ubiegłym roku po kilkumiesięcznej przerwie, która w dużej mierze była spowodowana protestami właścicieli stojącego obok biurowca Intraco2. Budynek hotelu wznosi firma Budimex-Dromex, zaś deweloperem jest małopolska firma Hotel System Centrum, należąca do spółek Salwator i E-hotel. Pierwsza z nich odpowiada za budowę i promocję hotelu, do drugiej należy działka i projekt budynku.

Nie jest to pierwsza opóźniona inwestycja krakowskiej grupy budowlano-hotelowej: nie w lipcu tego roku, jak planowano, ale najwcześniej jesienią przyjmie pierwszych gości pięciogwiazdkowy Hotel System Premium w Dźwirzynie.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Drugi System w stolicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *