Umowy na dwa nowe ibisy Styles

Orbis podpisał umowy franczyzowe na uruchomienie dwóch nowych hoteli pod marką ibis Styles – we Wrocławiu ze 133 pokojami w powstającym kompleksie biurowousługowym przy Dworcu Głównym PKP oraz w Siedlcach ze 100 pokojami. Pierwszy ruszyć ma pod koniec 2014 roku, drugi – w 2015.


Ibis Styles Centrum Wrocław będzie częścią kompleksu, który powstanie na terenie byłego dworca autobusowego. Cała inwestycja, której koszt wynieść ma 113 mln zł, składa się z 14-kondygnacyjnego biurowca i 6-kondygnacyjnego budynku, w którym znajdą się z punkty usługowe, handlowe oraz hotel z restauracją i centrum konferencyjnym. W kompleksie znajdzie się też dwupoziomowy parking podziemny na 184 samochody. Inwestorem jest ukraińska spółka Wisher Enterprise, a franczyzobiorcą – nowo założona spółka Newcon Hospitality Group, której prokurentem został Adreas Wierus, wcześniej m.in. dyrektor marketingu i sprzedaży w warszawskich hotelach Hilton, Intercontinental oraz zastępca dyrektora generalnego w Sobieskim. Projekt architektoniczny przygotowała Maćków Pracownia Projektowa, a generalnym wykonawcą jest firma Karmar, działająca w strukturach Bouygues Construction Group.

Wyższa część budynku skonstruowana została z trzech przesuniętych względem siebie „pudełek”, stykających się ze sobą w jednym z narożników. Ten zabieg ma na celu wprowadzenie dynamiki w dominującej nad okolicą bryle. Aby nadać bryle smukłości, budynek został ubrany w prostą szklaną fasadę podzieloną kontrastującymi pionowymi profilami, których rozstaw został podyktowany wymogami funkcjonalnymi wnętrza. Franczyzobiorcą i inwestorem hotelu w Siedlcach jest Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, które w ubiegłym roku podpisało umowę na otwarcie hotelu ibis Styles w Białymstoku ze 130 pokojami w ramach powstającej Galerii Jurowieckiej (otwarcie planowane jest na przełomie lat 2014/15). Hotel zlokalizowany będzie w pobliżu aquaparku i planowanej hali widowiskowej. Obecnie w Polsce działają dwa hotele pod marką ibis Styles: w Redzie k. Gdyni i w Wałbrzychu (oba powstały w ramach konwersji istniejących hoteli: Wasko i Holiday Inn Express). Wcześniej podpisano też umowę na otwarcie ibis Styles w Sosnowcu w 2013 roku, ale jego otwarcie przesunięto ostatnio o rok. Orbis planuje uruchomienie 10 hoteli pod marką ibis Styles do 2015


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *