Sofitel Victoria do remontu

Hotel Sofitel Warsaw Victoria przechodzi proces modernizacji. Jej koszt wyniesie 8 mln euro. Trwająca rok renowacja obejmie powierzchnie ogólnodostępne, restauracje, część pokoi, sale konferencyjne, fasadę i podjazd.


Wpierwszej kolejności odnowione zostaną dwie restauracje, bar, lobby i business center, a także blisko połowa pokoi. – Inspiracją dla nowych wnętrz był budynek hotelu, jeden z symboli Warszawy i jego wciąż bardzo nowoczesna i ciekawa architektura – mówi projektant Didier Gomez, który z marką Sofitel pracował już przy realizacjach w Paryżu i Rabacie. – Elementy wyposażenia oraz meble są zaprojektowane w nowoczesnych kształtach, styl ten ma dodać hotelowi francuskiej elegancji i odmienności na tle innych obiektów w Warszawie. Modernizacji uległy już restauracje Canaletto i Hetmańska, które zostały połączone i zyskały nową nazwę - Kitchen Gallery. Dominującym kolorem jest biel połączona z kontrastującą czernią, naturalnym kolorem drewna i energetycznymi akcentami żółci. Kitchen Gallery ma być „duszą hotelu” i centralnym punktem, gdzie goście mogą się spotkać, pracować, zrelaksować i zjeść posiłek. W projekcie zastosowano proste geometryczne formy. Metamorfoza drugiej restauracji – Le Restaurant – rozpocznie się latem. Restauracja zacznie funkcjonować pod nową nazwą Le Victoria Brasserie Moderne. Tu także dominująca będzie biel w towarzystwie odcieni brązu i beżu. Na ścianach lustra imitujące okna mają stworzyć wrażenie większej przestrzeni, a ciepłe światło z okrągłych żyrandoli będzie nadawać wnętrzu przytulności.

W podobnym stylu, prostym i jednocześnie luksusowym, urządzone zostanie 161 pokoi hotelu na trzech piętrach. Zaproponowany przez Kaczmarek Studio wystrój to połączenie nowoczesnego designu i zabawy formą. Minimalistyczna aranżacja wnętrza ma sprzyjać wyciszeniu i relaksowi. – Inspiracją dla naszej części projektu był design lat 70., czyli z okresu, w którym powstał hotel, oraz jego współczesna reinterpretacja – mówi Iwona Kaczmarek, właścicielka Kaczmarek Studio. Dekoracje utrzymane są w spokojnej, ponadczasowej tonacji kolorystycznej, wzbogaconej fioletowymi i złotymi akcentami. Szczególną uwagę poświęcono zastosowanym materiałom. – Użyliśmy bardzo eleganckich tkanin welurowych, które nadają wnętrzu przytulności. Wyrafinowanym i nowoczesnym elementem jest wezgłowie łóżka zaprojektowane w formie paneli trójwymiarowych nawiązujących do stylistyki formy elewacji hotelu oraz wkomponowanych w pokojach grafik, kontynuujących geometryczną interpretacje wzornictwa lat 70 – tłumaczy Iwona Kaczmarek. W przyszłym roku planowana jest modernizacja sal konferencyjnych, fasady oraz


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *