Ilan w Lublinie po dawnej Jesziwie

Na jesień zaplanowane jest otwarcie 4-gwiazdkowego hotelu Ilan z 44 pokojami. Mieścił się będzie w zabytkowym w budynku dawnej Jeszywas Chachmej Lublin koło Starego Miasta, słynnej przed wojną szkoły rabinicznej.


Lubelska jesziwa powróciła w ręce społeczności żydowskiej w 2003 roku, a jej właścicielem jest Warszawska Gmina Żydowska. Obecnie prowadzone są prace remontowe mające na celu adaptację pomieszczeń na potrzeby hotelu. W obiekcie znajdzie się sala konferencyjna, Restauracja na 100 osób oraz strefa SPA & Wellnes z siłownią, gabinetami do masażu i sauną fińską. Zainteresowani kulturą żydowską będą mogli zwiedzić odrestaurowaną synagogę oraz unikatową w skali kraju mykwę, czyli zbiornik z bieżącą wodą służący do rytualnego oczyszczenia oraz ablucji.

– Udało nam się umiejętnie połączyć funkcjonalność i wygodę obiektu hotelowego z zabytkowymi wnętrzami Jeszywas Chachmej Lublin – mówi Marek Karnafel, manager projektu odpowiedzialny za hotel. Powstał on we współpracy z Kancelarią Doradztwa Cieślak & Kordasiewicz, pełniącą rolę doradcy


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *