Czerwiec 1972

Ostatni odcinek autobiografii Conrada Hiltona „Be My Guest”, drukowanej w „Hotelarzu” w 1972 roku. Koniec lat 40. XX wieku. Hilton zdobywa Waldorf-Astorię i wychodzi ze swoją działalnością poza granice USA, stając się największym hotelarzem na świecie. W czasie negocjacji dotyczących zakupu Waldorf-Astoria hotelowa rodzina Hiltona zaczęła się rozrastać poza granicami Stanów. „W ten sposób zaczęła się czwarta i najbardziej pasjonująca faza mojego hotelarstwa. Dotychczas tylko raz przekroczyłem granicę Stanów, wykańczając budowę hotelu w Chihuahua w Meksyku. Teraz miałem okazję zająć pozycję na wielkiej światowej scenie – rząd zdecydował, że organizacja Hiltona może wziąć udział w programie pomocy dla zagranicy przez budowę hotelu w ważniejszych miastach świata. Musiałem stworzyć nową organizację Hilton Hotels International Inc., zupełnie niezależną od Hilton Hotels Corporation.


Pierwsza oferta nadeszła ze strony Puerto Rico Industrial Company. Odpowiedziałem na nią natychmiast w ich własnym wdzięcznym języku hiszpańskim. Sugerowałem, że my dostarczymy projet nadzór nad budową, ale oni sami zbudują go i wyposażą – wtedy będą bardziej związani z hotelem. My pomożemy w prowadzeniu hotelu, w reklamie, w sprzedaży mi

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *