EFH chce inwestować w Malborku

Jeszcze w październiku 2008 roku Europejski Fundusz Hipoteczny SA zamierza rozpocząć nową inwestycję hotelową w Malborku. Czterogwiazdkowy hotel ma zostać wybudowany na działce o powierzchni 4,6 tys. mkw., którą spółka kupiła od miasta za 9,5 mln złotych. Obiekt hotelowy usytuowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie głównej atrakcji turystycznej Malborka - zamku krzyżackiego.


Hotel ma zaoferować 175 pokoi, sale konferencyjne, 2 restauracje, basen i centrum SPA. Obiekt ma także dysponować powierzchnią handlową oraz parkingiem podziemnym. Inwestycja wyceniana jest na blisko 120 mln zł. Zakończenie budowy i przekazanie obiektu do użytkowania przewidywane jest na koniec czerwca 2010 roku. W Malborku istnieje zdecydowanie zbyt mało obiektów hotelowych. Istniejące obecnie w tym regionie hotele nie są w stanie zaspokoić potrzeb noclegowych wynikających z ruchu turystycznego. W efekcie turyści muszą dojeżdżać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt kilometrów z miejsca swojego noclegu, do zamku w Malborku - uważa Marcin Podobas, wiceprezes Europejskiego Funduszu Hipotecznego SA. Obiekt hotelowy ma współgrać z koncepcją urbanistyczno-architektoniczną zamku w Malborku oraz całego miasta. Podstawowym materiałem używanym do jego budowy będzie czerwona cegła. Dachy będą miały duże spady oraz podkreślone zostaną narożniki obiektu. Zabudowa będzie rozbita na cztery bryły.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *