Nowe hotele Donimirskiego

Jeszcze latem pierwszych gości powinien przyjąć nowy czterogwiazdkowy hotel Kościuszko w Krakowie. Obecnie w obiekcie zlokalizowanym w zabytkowym, dwukondygnacyjnym XVIII-wiecznym dworku usytuowanym przy ul. Papierniczej 3 trwają prace wykończeniowe. Na parterze budynku znajdzie się hol recepcyjny, sala śniadaniowa oraz 11 pokoi 2-osobowych.Na piętrze będzie 14 pokoi dwuosobowych oraz trzy małe pomieszczenia gospodarcze. Piwnica, parter i piętro zostaną połączone windą przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W celu uzyskania dodatkowej powierzchni piwnice budynku zostały pogłębione, dodatkowo podpiwniczone i umocnione. Urządzono w nich salę restauracyjną, salę konferencyjną z zapleczem, szatnię dla gości, węzeł sanitarny dla gości, zaplecze kuchenne dla restauracji oraz kotłownię.

Zabytkowy dworek jest częścią zespołu dworsko-parkowego Dworku Białoprądnickiego, dawnej letniej rezydencji biskupów krakowskich. W skład zespołu wchodzi również należący do miasta Zajazd Kościuszkowski, który także ma zostać wyremontowany na cele kulturalne. Kościuszko będzie 13 hotelem czterogwiazdkowym w Krakowie i piątym obiektem sieci hotelowej Donimirski Boutque Hotels. Po zakończeniu inwestycji Jerzy Donimirski, właściciel sieci, rozpocznie adaptację trzypiętrowej kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Starowiślnej 15 w Krakowie na butikowy hotel.W obiekcie, który zostanie połączony ze znajdującym się po sąsiedzku hotelem Pugetów, znajdzie się 17 pokoi (jeden pojedynczy, pozostałe dwuosobowe) w tym 6 apartamentów.

Przy hotelu Kościuszko (powyżej) trwają jeszcze ostatnie prace. Natomiast jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się adaptacja na hotel (po lewej) kamienicy przy Starowiślnej.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *