Hilton w Gdańsku w roku 2010

Trzeci w Polsce obiekt sieci Hilton powstanie w Gdańsku w centrum miasta nad brzegiem rzeki Motławy. Hotel, który pierwszych gości powinien przyjąć w roku 2010, ma zaoferować 150 pokoi i 700 mkw. powierzchni rekreacyjnej złożonej ze SPA z częściowo przeszklonym basenem na dachu, połączonym z letnim tarasem do opalania, z którego roztaczać się będzie widok na rzekę Motławę oraz dachy Gdańskiej Starówki.


Jest to pierwszy w Polsce przykład stworzenia hotelu, realizującego koncepcję "urban beach", czyli plaży w centrum miasta. Hotel będzie dysponował również ponad tys. mkw. powierzchni konferencyjno-bankietowej, 24-godzinnym business centre i parkingiem podziemnym. Część gastronomiczna składała się będzie z baru i restauracji z widokiem na rzekę. Autorem projektu jest pracowania architektury profesora Stefana Kuryłowicza. Ten luksusowy, pięciogwiazdkowy obiekt, na którego prowadzenie podpisano w czerwcu umowę franczyzową między siecią Hilton a właścicielem nieruchomości - firmą Jan Wójcikiewicz Hotele jest trzecim w Polsce, po Warszawie i Rzeszowie hotelem z Hilton w naszym kraju. Wolfgang M. Neumann, prezydent Hilton Hotels - Europe, podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego hotelu podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi sieci dotyczące stworzenia w Polsce sieci 20 hoteli Hilton w ciągu najbliższych pięciu lat. Firma Jan Wójcikiewicz hotele powstała w roku 1989, otwierając Hotel Jurata w Juracie. Obecnie firma zajmuje się działalnością hotelarską oraz deweloperską w sektorze nieruchomości komercyjnych. W ramach szeroko rozumianej grupy funkcjonuje hotel Astor w Jastrzębiej Górze oraz hotel Hanza w Gdańsku.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *