Hotele Olsztyn na sprzedaż

Ministerstwo Skarbu chce sprzedać spółkę Hotele Olsztyn, do której należą olsztyński hotel Kopernik (**, 114 miejsc noclegowych), hostel Czajka (229 miejsc noclegowych), hostel Podgrodzie (153 miejsca noclegowe), oraz ośrodek wypoczynkowy Ostrów Pieckowski (20 domków i 48 pokoi w budynku murowanym) k. Mrągowa.

Foto: Hotel Kopernik w Olsztynie (Hotele Olsztyn)

To już kolejna próba sprzedaży spółki. W 2011 cena wywoławcza za 100% akcji wynosiła ponad 39 mln zł, w ubiegłym roku było to już 10 mln mniej. Ponieważ i niższa cena nie przyciągnęła potencjalnych inwestorów, spółka ogłosiła przetarg ustny na sprzedaż ośrodka w Pieckach, którego cena wywoławcza została oszacowana na 2,4 mln złotych (cena nie obejmuje wyposażenia ośrodka, spółka posiada jedynie prawo do wieczystego użytkowania ziemi na której ośrodek stoi). Nie jest jednak wcale pewne, czy i ta transakcja dojdzie do skutku, ponieważ została już oprotestowana przez posła PIS Jerzego Szmita, który powiedział dziennikarzom, że zwrócił się z wnioskiem do Ministerstwa Skarbu Państwa o wstrzymanie sprzedaży ośrodka w Pieckach. Jego zdaniem cena wywoławcza obiektu jest zaniżona o ponad połowę. Poseł uważa, że zamiast spółkę sprzedawać należy powołać w jej miejsce spółkę pracowniczą.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *