Santorini w Nowej Hucie

Swe pięciolecie obchodziła na początku czerwca firma Santorini Moniki i Zbigniewa Czopków z Krakowa Nowej Huty. W ramach firmy działa restauracja, która przed dwoma laty została "uzupełniona" o trzygwiazdkowy hotel. Hotel Santorini, który oferuje 50 miejsc noclegowych i salę konferencyjną, to obiekt miejski. Inwestycja w hotel i restaurację kosztowała firmę Santorini 5 mln zł.


Chociaż wśród gości hotelu Santorini przeważają klienci biznesowi, właściciele i zarząd hotelu są zaangażowani w aktywizowanie ruchu turystycznego w Nowej Hucie. űyjąca w cieniu zabytków krakowskiego Starego Miasta dzielnica ma także swoją ciekawą historię, chociaż postrzegana jest przede wszystkim przez pryzmat powstałej w latach 50. XX wieku huty i jako relikt realnego socjalizmu.

Jednak to, co do niedawna zniechęcało przybywających do Krakowa gości, powoli staje się jednym z turystycznych atutów dzielnicy. Przykładem mogą być chociażby wycieczki Comunism Tours Nowa Huta organizowane przez Crazy Guides, w ramach których turyści z Anglii, Niemiec czy Włoch zwiedzają Nową Hutę trabantami. W samej Nowej Hucie, obok wspomnianego już hotelu Santorini funkcjonuje kilka innych oferujących dobry standard: Orient (4 gwiazdki), Justyna (3 gwiazdki), JB (3 gwiazdki) czy Grand Felix (2 gwiazdki).

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *