Pierwszy w Polsce DoubleTree by Hilton otwarty

19 lipca otwarty został hotel DoubleTree by Hilton Łódź, który powstał na terenie Wytwórni Filmów Fabularnych i swoją stylistyką nawiązuje do filmowej historii miejsca. Oferuje 200 pokoi i osiem sal konferencyjnych, które razem z przylegającymi salami kongresowymi i kinem 3D tworzą przestrzeń konferencyjno-wystawienniczą o powierzchni 4,5 tys. mkw.


Inwestorem 4-gwiazdkowego obiektu jest Grupa Toya, generalnym wykonawcą Budimex, a projektantem pracownia Kuryłowicz & Associates. Zaprojektowana przez nią szklana fasada 10-kondygnacyjnego budynku przedstawia scenę z pierwszego polskiego powojennego filmu „Zakazane piosenki”. Wewnątrz budynku goście kontynuują podróż przez historię polskiego kina: centralną część lobby stanowią „zawieszone w powietrzu” schody, których projekt oparto o słynne kręcone schody dawnej WFF; wejścia do pokoi obramowane są motywami pochodzącymi z 28 polskich filmów powstałych w Łodzi, a basen zdobią mozaiki z kadrów filmu Romana Polańskiego „Dwaj ludzie z szafą”. W hotelu mieści się także kino 3D, w byłej sali kolaudacyjnej łódzkiej WFF, które ma być atrakcją zarówno dla gości, jak i dla mieszkańców Łodzi. – Jesteśmy dumni z końcowego efektu. Udało nam się zbudować nie tylko światowej klasy hotel, ale też zachować historyczny i kulturowy kontekst miejsca, w którym powstał – mówi Witold Krawczyk, prezes zarządu Grupy Toya, a John Greenleaf, dyrektor marki DoubleTree by Hilton dodaje: – Miejsce, w którym powstał hotel, jest magiczne. Jestem przekonany, że zapewni odwiedzającym Łódź niezapomniane wrażenia.


Bezpośrednie połączenie hotelu z dawnymi halami WFF pozwoliło stworzyć kompleks oferujący ponad 4,5 tys. mkw. Mogą się w nim odbywać imprezy na ponad 1,5 tys. osób, a największa z trzech hal pomieści ponad 1 tys. gości. W części hotelowej znajduje się do tego osiem sal konferencyjnych. Na najwyższym piętrze kompleksu znajduje się hotelowe centrum Wellness & SPA z basenem, sauną, jacuzzi oraz czterema gabinetami odnowy biologicznej. Restauracja Four Colors na 200 osób oferuje autorskie menu z potrawami kuchni międzynarodowej oraz tradycyjne polskie dania w nowoczesnym wydaniu, a Golden Bar – szeroki wybór drinków, whisky i win. Hotel dysponuje też parkingiem na 300 osób. Pokoje mają minimum 28 mkw. powierzchni. Dyrektorem hotelu jest Sławomir Nowak, który wcześniej był m.in. dyrektorem hoteli Courtyard by Marriott w Warszawie i Sofitel we Wrocławiu.

DoubleTree by Hilton to trzeci duży hotel otwarty w ostatnich tygodniach w Łodzi, po Novotelu ze 161 pokojami i Tobacco ze 114 pokojami. Sieć Hilton Worldwide prowadzi obecnie w Polsce sześć obiektów. Jeszcze w tym roku otwarte mają być dwa hotele Hampton by Hilton w Warszawie i Gdańsku, a w przyszłym roku kolejne DoubleTree i Hamptony w Warszawie i Krakowie. DoubleTree to w portfolio Hilton Worldwide marka pomiędzy Hiltonem, a Hilton Garden Inn, czyli kategoria 4+, tzw. „mocne cztery

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *