100 mln Orbisu

Orbis zainwestuje 100 mln zł do końca 2014 r. w modernizacje kluczowych hoteli, z tego 90 proc. trafi na najważniejszy rynek – warszawski, gdzie spółka prowadzi obecnie 11 obiektów. Ponadto w najbliższych miesiącach ruszają modernizacje m.in. Novoteli Kraków Centrum i City West, Mercure Wrocław Centrum i Novotelu Centrum.
W Warszawie jako pierwszy w tym roku przeszedł modernizację Mercure Warszawa Centrum (dawny Holiday Inn). Prace remontowe w pokojach i powierzchniach ogólnodostępnych kosztowały ok. 20 mln zł. Kultowy hotel Sofitel Warszawa Victoria również jest poddawany modernizacji, która w sumie kosztować będzie Orbis blisko 35 mln zł. Ok. 20 mln zł zostanie zainwestowane w renowację wnętrz największego hotelu Novotel w tej części Europy – Novotel Warszawa Centrum (733 pokoje). Na Novotel Warszawa Airport Orbis przeznaczy 1,5 mln zł. Dodatkowo prace modernizacyjne za kwotę ok. 5 mln zł ruszyły w hotelach ibis Warszawa Stare Miasto, Centrum i Ostrobramska oraz ibis Łódź Centrum. Powierzchnie ogólnodostępne będą zmienione według konceptu Avanzi, który wpuszcza street art i graffiti do hoteli pokazując, że design nie jest już przywilejem wyłącznie ekskluzywnych hoteli, ale także ekonomicznych.

Grupa Hotelowa Orbis posiada w Warszawie łącznie 11 hoteli, na które uruchomiła nakłady 90 mln zł. Poza obiektami na warszawskim rynku, Grupa Orbis wyda m.in.: blisko 2 mln zł na prace modernizacyjne w Novotelu Kraków Centrum (remont łazienek) i Novotelu Kraków City West (powierzchnie ogólnodostępne), blisko 1 mln zł na nowe lobby i powierzchnie ogólnodostępne w Novotelu Poznań Centrum, blisko 1 mln zł na renowację pokoi w Mercure Wrocław Centrum. Prace renowacyjne trwają również w hotelu Novotel Poznań Malta i Novotel Gdańsk

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *