Dobry telewizor dla hotelu

W ciągu niespełna kilkunastu lat odbiornik telewizyjny stał się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdego pokoju hotelowego. Telewizor hotelowy nie tyle nawet zastąpił radio, co je zawłaszczył. A czy coś może zastąpić telewizor?

ht_2008_06-48.jpg

Hotele, nawet te jedno-, czy dwugwiazdkowe, od których przepisy kategoryzacyjne nie wymagają posiadania odbiorników telewizyjnych w pokojach, nie wzbraniają się przed ich posiadaniem. Mało tego, wiele obiektów tych kategorii bądź planuje nabycie odbiorników bądź wymianę sprzętu na nowszy.

I chociaż jakiekolwiek rozstrzygnięcia palącej dla obiektów noclegowych sprawy abonamentu czy uregulowania kwestii płaconych przez nie opłat licencyjnych, odsunęły się w czasie ze względu na konieczność rozpoczęcia przez Sejm prac nad ustawą medialną od podstaw, to hotele nie przestały kupować telewizorów. Jakie zatem kupować telewizory? Poniżej przedstawiamy kilka trendów dotyczących eksploatacji odbiorników telewizyjnych zaobserwowanych przez specjalistów z Samsung Polska.

Z wieloma ograniczeniami

Telewizor do hotelu powinien być przede wszystkim telewizorem wyposażonym we wszystkie niezbędne w takim obiekcie funkcje, czyli raczej nie odbiornikiem przeznaczonym na rynek konsumencki. Podstawową wadą w konsumenckim odbiorniku telewizyjnym jest brak zabezpieczenia go przed przestrajaniem przez gości, w tym przede wszystkim obcokrajowców w celu wyszukania kanału w ojczystym języku bądź też wyszukania innych ukrytych kanałów. Nie posiada on również blokady uniemożliwiającej zbyt głośne słuchanie telewizji.

Braku również w konsumenckim odbiorniku opcji wymuszenia, by telewizor uruchamiał się na kanale informacyjnym, na którym nadawane są informacje o atrakcjach w ob [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Dobry telewizor dla hotelu

  1. Z tego co widać na większości porównań telewizorów, najlepsze są teraz telewizory OLED 4K. W swojej ofercie ma je firma LG. Widziałem ten sprzęt w niejednym obiekcie.- warto więc zajrzeć na http://www.lg.com/pl/telewizory bo cenowo też to dobrze wychodzi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *