Łemkowski etno-hotel w Piwnicznej

W sierpniu rusza hotel Piwniczna SPA&Conference należący do największej firmy złomowej na Śląsku – Olmet. Koszt inwestycji w obiekt z 37 pokojami i centrum SPA wyniósł 15 mln zł. Hotel położony jest w Beskidzie Sądeckim nad Popradem przy granicy ze Słowacją.



Hotel Piwniczna SP A&Conference to obiekt 3-gwiazdkowy, którego wizytówką ma być luksusowe SP A, wykwintna restauracja i unikatowy w skali kraju styl etno, oferujący coś nowego na rekreacyjno-noclegowej i konferencyjnej mapie hotelarskiej Polski. – Mój dziadek urodził się w pobliskiej Szczawnicy, stąd sentyment do tej części Polski. Sam pomysł budowy obiektu zrodził się z chęci poszerzenia dotychczasowej działalności biznesowej o nową branżę – mówi Przemysław Oleś, prezes Olmetu, największej firmy złomowej na Śląsku. – Perspektywa stworzenia czegoś wyjątkowego w moich rodzinnych stronach, poparta świetnymi wynikami finansowymi firmy w ostatnich latach oraz możliwością uzyskania dofinansowania ze środków unijnych na nasz projekt zaważyły o realizacji tego śmiałego pomysłu.



Hotel zaoferuje 24 pokoje oraz 13 apartamentów, w tym dwa ekskluzywne, wyposażone w otwarte na pokój salony kąpielowe. Z myślą o klientach biznesowych przygotowano dwie sale konferencyjne (większą „Piwniczna” i mniejszą „Zdrój” ) łącznie dla 120 gości. Hotel oferuje też strefę rekreacji i wypoczynku HedoniSP A (w nim m.in. baseny, sauny fińskie i rzymskie, łóżka do floatingu, gabinety odnowy biologicznej), a także możliwość poznania kultury i tradycji łemkowskiego regionu. Goście poza ofertą zabiegów rekreacyjnych będą mogli posmakować tradycyjnej kuchni łemkowskiej oraz skorzystać z licznych atrakcji na wolnym powietrzu. Obecnie w kompleksie hotelowym trwają prace wykończeniowe na nabrzeżu Popradu. Koszt inwestycji to ponad 15 mln zł. – Obecnie realizujemy ostatni etap inwestycji, zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej wokół hotelu. Nad Popradem będzie plaża, do której nawożony jest piasek z Łeby oraz taras widokowy, na którym będzie można rozkoszować się tradycyjną łemkowską kuchnią w nowoczesnym wydaniu – mówi Karolina Kalaga, manager ds. marketingu hotelu. Dla burmistrza i mieszkańców Piwnicznej inwestycja oznacza dodatkowe miejsca pracy oraz kolejny krok do rozbudowy infrastruktury i atrakcji turystycznych Piwnicznej-Zdroju, a co za tym idzie – szansę na pozyskanie następnych inwestorów. W ostatnim czasie w gminie zagospodarowano prawy i lewy brzeg Popradu, wybudowano Amfiteatr na 250 osób, niebawem zostanie otwarty kompleks rekreacyjny na Radwanowie, a to nie koniec. – Widoczne jest ożywienie. To dopiero pierwszy sezon, w którym turyści mogą korzystać z nowopowstałej infrastruktury turystycznej. Hotel Piwniczna poprzez swój folklorystyczny klimat i promowanie niszowych, lokalnych artystów i rzemieślników z pewnością dodatkowo pomoże przywrócić dawną świetność Piwnicznej, a przede wszystkimi wypromuje kulturę i tradycję górali nadpopradzkich zwanych również Czarnymi Góralami – mówi Edward Bogaczyk, burmistrz Piwnicznej-Zdroju.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *