Największe sieci świata

W lipcowym numerze wydawanego w USA magazynu "Hotels" został opublikowany ranking "Hotels'325" prezentujący stan posiadania 300 największych grup hotelowych na świecie. Stawkę (dane na dzień 31.12.2007 r.) otwiera InterContinental Hotels Group (IHG) z 3949 hotelami dysponującymi 585 094 pokojami. Warta odnotowania jest obecność na 67 miejscu sieci Orbis SA.


Interesujące są zestawienia dotyczące liczby krajów, w których obecne są poszczególne grupy. IHG jest w 100 krajach, sieć Starwood w 95, Accor w 90, zaś Best Western w 80. Zestawienie spółek, które są największymi franczyzodawcami otwiera Wyndham Group, która udzieliła licencji 6 544 obiektom, czyliÉ wszystkim funkcjonującym pod tą marką. Osobne zestawienie "Hotels" poświęcił 25 największym konsorcjom sprzedażowo-marketingowym. Zestawienie otwiera Utell/Unirez Representation Services z siedzibą w Dallas (USA), która dysponuje 1,369 mln pokoi w 10,9 tys. obiektów.

Na czwartym miejscu znajduje się hiszpańska Hotusa Hotels, która na świecie dysponuje 177,5 tys. pokoi w niemal 1990 obiektach. W Polsce sieć ta reprezentowana jest przez 8 obiektów. Spośród innych konsorcjów obecnych w Polsce na 6. pozycji znalazło się mające siedzibę w Chicago Preffered Hotel Group, które wśród 600 obiektów i 116 tys. pokoi, w naszym kraju ma trzy hotele stowarzyszone. Także trzy obiekty w Polsce ma Worldhotels z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, która łącznie zrzesza 551 obiektów o 104 tys. pokoi.
(apsz)Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *