Ceny w polskich hotelach

Ceny za noclegi w polskich hotelach w czerwcu, jak można było się spodziewać, drastycznie spadły w porównaniu do czerwca 2012, gdy odbywały się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W Warszawie o połowę, z 660 zł do 330 zł. W innych miastach procentowo mniej, bo też i mniej podrożały rok temu.

Jak wynika z danych międzynarodowej firmy badającej ceny w hotelach (głównie sieciowych) STR Group, w czerwcu odnotowano w Warszawie największy w Europie spadek średniej ceny za sprzedany pokój ADR, o 55 proc. – ze 158,8 do 75,2 euro, a także największe spadek RevPAR (ceny za dostępny pokój), o 53 proc. – do poziomu 61,5 euro ze 124,3 euro.

Czerwcowe spadki


Ale rok temu odnotowano w Warszawie największy w Europie wzrost ADR i RevPAR o blisko 100 proc., więc ceny wróciły po prostu do swojego normalnego poziomu. Warszawa, według danych STR, już w maju odnotowała największy procentowo spadek średniej ceny w Europie, o ponad 15 proc. do 72,3 euro. Z danych firmy Hotstats wynika z kolei, że w pierwszych półroczu średnia cena za sprzedany pokój w warszawskich hotelach spadła o 30 proc., do 88,2 euro w porównaniu do 2012 roku, natomiast RevPAR spadł o 23 proc. do 66,1 euro. Natomiast średnie obłożenie hoteli w Warszawie wzrosło w tym okresie do blisko 75 proc. i było wyższe o 7 proc. od wyniku rok wcześniej. Również według barometru cen hotelowych przygotowywanego przez międzynarodowy serwis rezerwacyjny hotel.info, Warszawa odnotowała w czerwcu najwi [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Piotr Stawiński

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *