PUHiT przed parkietem

Przychody w wysokości 64, 2 mln zł oraz 9,8 mln zysku netto zamierza osiągnąć w roku 2008 warszawska spółka PUHiT SA (Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych i Hotelowych).Zwraca uwagę wyraźny wzrost wszystkich podstawowych parametrów, przy czym w pierwszym półroczu br. zysk brutto (ponad 10 mln zł) i zysk netto (8,2 mln zł) były zdecydowanie wyższe niż prognozowane na drugie półrocze, kiedy to wskaźniki te mają wynieść odpowiednio 3,65 i 1,67 mln zł. Tak duża różnica jest związana z przeprowadzoną w sierpniu transakcją zakupu przez PUHiT trzech hoteli w Krakowie (Galicya, Monopol i Regent). PUHiT jest właścicielem i zarządcą 3 hoteli w Krakowie, 4 hoteli, 2 hosteli, Centrum Usługowo-Biurowego Na Kole w Warszawie oraz Centrum Rekreacyjno-Konferencyjnego Promenada nad Zalewem Zegrzyńskim.

W sumie PUHiT dysponuje ok. 4 tys. miejsc noclegowych i koncentruje się na obsłudze klientów biznesowych, głównie z sektora MSP. Spółka zarządza także marketingową siecią hoteli ekonomicznych START hotel, skupiającą 56 hoteli w 35 lokalizacjach. Kapitał zakładowy spółki wynosi 4 709 100 zł i jest podzielony pomiędzy akcjonariuszy, którzy w większości są pracownikami firmy. W przyszłym roku lub najpóźniej w roku 2010, spółka zamierza debiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych, jednak ostateczną decyzję uzależnia od sytuacji makroekonomicznej. Wywiad z Danutą Skalską, prezesem PUHiT, zamieszczamy na stronie 22.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *