Angelo w Pilznie i… Katowicach

Czterogwiazdkowy hotel Angelo w Pilznie w Czechach z początkiem października przyjął pierwszych gości. Ten czterogwiazdkowy obiekt w stylu design ma 144 pokoje, salę balową oraz trzy sale konferencyjne i będzie się specjalizował w organizacji konferencji i imprez. Hotel jest położony u bram starego miasta, w bezpośredniej bliskości słynnego browaru Pilsner Urquell. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 19,5 mln euro.

Nowy hotel Angelo w Pilznie jest najnowszym obiektem sieci Vienna International i drugim tej marki zloklaizowanym w Czechach


Przedsięwzięcie jest joint venture austriackich spółek deweloperskich UBM Realitätenentwicklung AG i Warimpex. Hotelem, jak większością obiektów, których współwłaścicielem lub właścicielem jest notowany na giełdach w Wiedniu i Warszawie Warimpex, zarządzać będzie operator hotelarski Vienna International Hotelmanagement AG. Hotel z Pilznie jest czwartym obiektem pod marką Angelo - pozostałe są zlokalizowane w Pradze, Monachium i Bukareszcie.

W Polsce pierwszy obiekt pod marką Angelo powinien zostać otwarty w roku 2010. Siedmiopiętrowy obiekt, który powstaje przy ul. Sokolskiej w Katowicach, ma zaoferować 203 pokoje oraz 1200 mkw. powierzchni sal konferencyjnych. O wiele dynamiczniej zaplanowano w Polsce rozwój marki AndelŐs. Pierwszy hotel działa od czerwca 2007 roku w Krakowie, drugi zlokalizowany w dawnej fabryce Poznańskiego w Łodzi powinien ruszyć w pierwszej połowie 2009 roku, zaś budowa trzeciego właśnie rozpoczyna się na działce przy ulicy Roosevelta w Poznaniu.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *