Dary natury w SPA

Autor: Agnieszka Galica
Ośrodki SPA&Wellness nierozłącznie kojarzą, a przynajmniej powinny kojarzyć się, z naturą. Woda i kosmetyki z naturalnych składników są tym, co w połączeniu z magią otoczenia, z przyrodą powinno zapewnić gościom prawdziwy relaks. Wykorzystując własną inwencję i dary natury otaczającej ośrodek, możemy w tani i oryginalny sposób urozmaicić jego program i zwiększyć atrakcyjność
Jak wykorzystać dobra płynące z otaczającej ośrodek SPA natury? Jak stworzyć w takim ośrodku miejsce dla koneserów relaksu? Czy tylko otaczający krajobraz i kultura regionu, w którym zlokalizowany jest prawdziwy wiejski ośrodek, ma być natchnieniem w aranżacji wnętrz, czy służyć przekazaniu klientom tego, co go ma charakteryzować w sposób szczególny? Co zrobić, aby wprowadzić nowe pomysły do swojego ośrodka bez ponoszenia wysokich kosztów? Odpowiedź na to pytanie jest znacznie łatwiejsza, niż to może się wydawać. Można przecież wykorzystać naturę jako element uzupełniający i współgrający z charakterem inwestycji. Inspiracją do tworzenia innowacyjnych pomysłów w rozbudowie oferty zabiegowej, może być nawet to, co spożywamy. Lokalne akcenty Jeśli zastanowimy się, co może się nam przydać i w jaki sposób możemy to wykorzystać, powstanie naturalne menu SPA. W ten sposób możemy stworzyć specjalną ofertę dla klientów pragnących skorzystać z kosmetyki w stu procentach pochodzącej z natury. Możemy to połączyć z elementami, jakie charakteryzują daną miejscowość, region czy kraj. Jeżeli mieszkamy na terenie, na którym znajdują się np. pola kukurydzy, to po prostu wprowadźmy kukurydzę do oferty zabiegowej ośrodka. Z pewnością nic nie stracimy, a nasza oferta stanie się automatycznie bardziej atrakcyjna od oferty naszej konkurencji. By jednak wszystko przebiegało prawidłowo, tworząc tego typu zabiegi, należy dokładnie zaznajomić się z działaniem i efektami, jakie możemy osiągnąć poprzez stosowanie wybranych przez nas produktów. Musimy rozważyć nie tylko pozytywne, ale i negatywne skutki ich działania. Kosmetyka naturalna jest dziedziną, do której coraz częściej powracają osoby kreujące program lub zarządzające ośrodkami SPA.  
Dlaczego? Ponieważ kosmetyka naturalna nie wymaga wysokich rozkładów ze strony ośrodka, jest w miarę bezpieczna, a każdy wie, że podczas zabiegów zastosowany na skórę kosmetyk za każdym razem tak samo przenika w jej głąb. Dlatego bardzo ważne jest to, jakie zabiegi wykonujemy, w jakich odstępach czasowych i jaki jest skład używanych do nich środków.
[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *