Zdrojowa chce kupić Polskie Tatry…

Zdrojowa Invest, lider na polskim rynku condohoteli, złożyła ofertę zakupu prywatyzowanej spółki Polskie Tatry, która posiada trzy zespoły hotelarskie z ponad 200 pokojami, obiekty gastronomiczne oraz Aqua Park w Zakopanem. Konkurentem zdrojowej są Polskie Koleje Górskie.

Prywatyzacja dotyczy 72. proc. udziałów, jakie w spółce posiada Skarb Państwa. W skład Polskich Tatr wchodzi 3-gwiazdkowy hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko w Tatrzańskim Parku Narodowym, gdzie na 7-hektarowym terenie znajduje się m.in. 50 pokoi, jadalnia na 100 osób, sauna, siłownia, sala konferencyjna, boiska do siatkówki i koszykówki oraz garaże. Poza tym Polskie Tatry to zespół dwóch pensjonatów Dolina Białego w Zakopanem z 74 pokojami, trzema jadalniami na 200 osób, pięcioma salami konferencyjnymi, SPA & wellness z basenem, jacuzzi, siłownią i sauną oraz krytym kortem, a także drugi zespół w Zakopanem - Antałówka z dwoma pensjonatami oferującymi 80 pokoi, dwoma salami jadalnymi łącznie na 160 osób i trzema salami konferencyjnymi. W skład majątku spółki wchodzi też Aqua Park Zakopane i Zajazd Kuźnice przy dolnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Polskie Tatry osiągnęły w ubiegłym roku ponad 1,7 mln zł przychodów i odnotowały stratę w wysokości 450 tys. zł, choć jeszcze dwa lata wcześniej przy podobnych przychodach spółka miała 9,5 mln zł zysku.

i chwali się obłożeniem w Kołobrzegu

Jak informuje Zdrojowa Hotel, w lipcu i sierpniu obłożenie w 4-gwiazdkowym Sand Hotelu sięgnęło 95 proc., a w 5-gwiazdkowym kompleksie Marine Hotel & Ultra Marine, w którym są wyższe ceny i jest dwa razy więcej pokoi – 90 proc. Wykorzystanie pokoi we wrześniu utrzymywało się na porównywalnym poziomie m.in. za sprawą eventów korporacyjnych. To o kilka punktów procentowych wyższy wynik niż rok wcześniej. – Kołobrzeskie hotele należące do holdingu Zdrojowa Invest z każdym rokiem umacniają swoją pozycję na turystycznej mapie nie tylko Kołobrzegu, ale całego Pomorza Zachodniego. Na pewno z roku na rok w gorszej sytuacji są obiekty bez kategoryzacji i zlokalizowane w mniejszych miejscowościach wypoczynkowych nad morzem, które nie rozwijają się tak szybko jak Świnoujście, Kołobrzeg czy Sopot – podsumowuje sezon Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowa

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *