Leczniczy zapach

Autor: Ewelina Płońska
Aromaterapia znana była już w czasach starożytnych, ale jeszcze kilkadziesiąt lat temu przypisywano jej cechy magiczne. Zawsze jednak przyświecał jej jeden cel: "Aromaterapia jest zarazem sztuką i nauką leczenia ciała, umysłu i ducha za pomocą olejków eterycznych" (Jade Shutes). Od kilku lat aromaterapia dostępna jest dla klienta hotelowego SPA Aromaterapia to niezwykle przyjemna metoda lecznicza i pielęgnacyjna. Może być pomocna w wielu dolegliwościach, choć nie zastąpi leczenia Olejki eteryczne wytwarzane są w specjalnych komórkach oraz grupach komórek, a magazynowane w liściach, igłach, gałązkach, korze, kwiatach, pąkach kwiatów, owocach, łodygach, korzeniach lub czasami, tak jak w przypadku drzew iglastych, we wszystkich strefach rośliny. W ich skład wchodzą związki chemiczne o dość prostej budowie. Najliczniejszą grupę stanowią terpeny - zwykle toksyczne dla żywych tkanek, m.in. anetol, anizol, cytral, mentol, limonen, tymol czy wanilina. Na skład chemiczny, a co za tym idzie na właściwości terapeutyczne olejków, wpływ ma wiele czynników: klimat, stan ziemi, czystość powietrza, sposób uprawiania, żęcia i metod ekstrakcji roślin, warunki przechowywania i transportu oraz wiek olejku.
Coś dla ciała i coś dla ducha Już dawno odkryto, iż olejki wpływają nie tylko na ciało, ale również na umysł i stan ducha; wyzwalają emocje i wspomnienia, potęgują doznania. Wprowadzane mogą być do organizmu transepidermalnie (przez skórę), poprzez układ oddechowy lub drogą pokarmową (w tym wypadku niezbędne jest specjalistyczne przeszkolenie personelu). Ze względu na swoje szerokie spektrum działania stosowane są przez grono specjalistów w hotelowym SPA, od masażystów, przez kosmetyczki, na psyc [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *