Dzięki Chińczykom rośnie Gromada

W Borku Fałęckim w Krakowie przy ulicy Orzechowej trwają prace przy budowie centrum konferencyjnego OST Gromada z hotelem. W ciągu niespełna dwóch lat ma powstać hotel o standardzie 3 gwiazdek, oferujący około 300 pokoi i 5 tys. mkw. powierzchni konferencyjnych, rozlokowanych na trzech kondygnacjach.

W sumie centrum konferencyjne pomieści ok. 2,5 tys. osób. Obiekt jest częściowo wzorowany na funkcjonującym od kilku lat hotelu Gromady na warszawskim Okęciu. Jeśli terminy zostaną dotrzymane, to w chwili oddania obiektu do eksploatacji, będzie to największe centrum konferencyjne w Krakowie.


Centrum Konferencyjne OST Gromada, którego budowę prowadzi chiński koncern Covec, powinno zostać uruchomione w roku 2010


Od niemal pół roku na budowie pracują chińscy wykonawcy. Przyspieszenie realizacji zapowiadanej - ale i odkładanej - od kilku lat inwestycji jest związane z podpisaną 25 maja 2007 roku w Ministerstwie Gospodarki umową między Gromadą a chińską korporacją China National Overseas Engineering Corporation. Opiewająca na ponad 10 mln USD umowa pomogła Gromadzie w zdobyciu środków inwestycyjnych. Według Romana Budzyńskiego, prezesa posiadającej 15 hoteli w kraju i 2 za granicą Gromady, istnieje możliwość zwiększenia kwoty objętej umową o 200 mln USD. W ramach wspólnych inwestycji z Chińczykami mają powstać m.in. inne nowe hotele. China Overseas Engineering Group Co. Ltd. (w skrócie COVEC) z Pekinu od czerwca 2007 roku ma swoje przedstawicielstwo w Warszawie. Według nieoficjalnych wypowiedzi istnieje szansa na zaangażowanie się kapitałowe chińskiej korporacji w OST Gromada.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *