Pierwsze obiekty Warimpex-Louvre

Firmy Louvre Hotels i Warimpex działające jako Louvre-Warimpex Development Poland nabyły działki w Bydgoszczy, Wrocławiu, i Zielonej Górze. W ramach joint venture powstaną na nich hotele marek Campanile i Premiere Classe o łącznej liczbie ponad 500 pokoi. Ponad rok temu Louvre Hotels wspólnie z Warimpeksem ogłosiły, że zamierzają wspólnie zbudować 80 hoteli klasy ekonomicznej w Europie Środkowej.


W ciągu najbliższych siedmiu lat firmy planują zainwestować w projekt w sumie 300-500 mln euro. W pierwszej fazie inwestycji ma zostać zbudowanych za około 150 mln euro blisko 30 hoteli klasy ekonomicznej w Europie Środkowej. Warimpex będzie pełnił rolę dewelopera projektów, natomiast Louvre Hotels zarządzał powstałymi hotelami. - Nasze projekty realizowane wspólnie z Louvre Hotels są już w zaawansowanym stadium.

W większości krajów Europy Środkowej i Wschodniej nadal daje się odczuć brak hoteli ekonomicznych. W związku z tym spodziewamy się wysokiego popytu i powodzenia naszych projektów w Polsce - mówi prezes firmy Warimpex Franz Jurkowitsch. - Inwestycje podejmowane wraz z naszym partnerem - firmą Warimpex - pozwolą na rozwój marek Campanile i Premiere Classe dzięki budowie obiektów w doskonałych lokalizacjach, które z całą pewnością usatysfakcjonują naszych gości - ocenia prezes Louvre Hotels Pierre-Frédéric Roulot. Działka we Wrocławiu (róg ulic Ślężnej i Borowskiej) umożliwi budowę hoteli pod markami Campanile i Premiere Classe. Projekt, podobnie jak hotele Campanile przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze oraz w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej, ma zostać ukończony do końca 2010 roku. Louvre i Warimpex planują budowę kolejnych hoteli, m.in. w Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Krakowie czy Rzeszowie.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *