Remont w hotelu Saskim

Rozpoczyna się przebudowa Hotelu Saskiego przy placu Bankowym w Warszawie. Z obecnej bryły budynku zostaną tylko trzy zewnętrzne ściany (od placu Bankowego, ulicy Żabiej i Przechodniej). Cały środek ma być wyburzony, nie będzie też dziedzińca. Nowy właściciel hotelu, Artur Jarczyński (znany warszawski restaurator, od wielu lat prowadzi restauracje U Fiszera i Der Elefant na parterze budynku Saskiego), otrzymał również od wydziału architektury stołecznego ratusza zgodę na nadbudowę dodatkowej kondygnacji (przez wiele lat brak takiego zezwolenia był powodem wycofywania się kolejnych oferentów z planów inwestowania w ten niszczejący budynek). Liczba pokoi w hotelu ma zwiększyć się ze 107 do 168.

Mimo krytycznych głosów miłośników zabytków, remont popiera Michał Borowski, naczelny architekt miasta. Budynek Hotelu Saskiego wzniesiono w latach 20. XIX wieku według projektu Antonia Corazziego. Z Powstania Warszawskiego ocalały tylko mury. Odbudowano go w latach1947–1950 i przeznaczono na hotel. Do niedawna należał do spółki Hotele Warszawskie Syrena.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *