Orbis wyhamowuje

Orbis opracowuje awaryjne plany na wypadek nasilenia się kryzysu w Polsce. Jak dowiedziała się "Gazeta Prawna", Grupa Hotelowa Orbis może już wkrótce podjąć decyzję o zamrożeniu nowych inwestycji ze względu na zbliżające się spowolnienie gospodarcze. Jak powiedział "GP" Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbisu, firma rozważa wstrzymanie wszystkich trwających inwestycji. - Obserwujemy rynek.

A sygnały, które do nas docierają, nie wróżą dobrze na przyszłość. Jednym z nich jest 12-proc. spadek liczby zagranicznych turystów w tym roku. Do tego dochodzą coraz bardziej pesymistyczne prognozy gospodarcze - mówi Ireneusz Węgłowski. Według Węgłowskiego spółka opracowuje alternatywne plany działalności. Zdaniem "GP" chodzi raczej o wstrzymanie budowy nowych hoteli niż sprzedaż funkcjonujących obiektów innym inwestorom. Jeszcze latem sieć Orbis/Accor zamierzała otworzyć w przyszłym roku 10 nowych hoteli ekonomicznych pod markami Ibis i Etap, informując jednocześnie o chęci zdynamizowania rozbudowy swej sieci. Obecnie jest ona opóźniona w stosunku do wcześniejszych planów (w całym 2008 roku mają być tylko cztery otwarcia nowych, choć zakładano, że będzie ich dwa razy więcej), co jest spowodowane przede wszystkim opóźnieniami w uzyskiwaniu formalnych zezwoleń na budowę w poszczególnych miastach. Zgodnie z najnowszą strategią rozwoju do końca 2012 roku spółka chciała mieć ponad 80 obiektów (obecnie jest ich ok. 59). Połowę z nich miały stanowić obiekty ekonomiczne pod markami Ibis i Etap. Zwiększanie udziału hoteli z segmentu ekonomicznego w portfolio grupy ma uchronić ją przed wahaniami koniunktury.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *