Puro Hotels rozwija się

Firma Genfer, właściciel sieci Puro Hotels, kupiła działkę w Łodzi naprzeciwko Pałacu Poznańskich, obok którego mieści się hotel andel’s. Finalizuje też negocjacje w sprawie zakupu działki w centrum Warszawy, gdzie chce uruchomić hotel w ciągu dwóch lat. Już w przyszłym roku ruszyć mają hotele Puro w Poznaniu i Gdańsku.Władze Łodzi wystawiły na sprzedaż działkę o powierzchni 1,6 tys. mkw. na rogu ulicy Ogrodowej i Zachodniej, gdzie obecnie mieści się parking. Puro Hotels było jedynym chętnym na wycenioną na 1,6 mln zł. nieruchomość. – Wymogi ze strony miasta były dość restrykcyjne, zobowiązaliśmy się do otwarcia hotelu w ciągu czterech lat. To sporo czasu. Będziemy obserwować rynek, mamy nadzieję na konsekwentny rozwój miasta wraz z kolejnymi inwestycjami infrastrukturalnymi – powiedział Przemysław Wieczorek, dyrektor ds. inwestycji w Puro Hotels łódzkiej „Gazecie Wyborczej” . Zgodnie z warunkami przetargu budowa musi rozpocząć się w ciągu roku. Według wcześniejszych planów, Puro planowało otworzyć hotel w Łodzi w 2015 roku, ale po starcie w tym roku DoubleTree by Hilton, Novotelu i Tobacco Hotel, a rok wcześniej Holiday Inn, chce przeczekać okres wojny cenowej i wychodzenia z niej, licząc też na naturalny wzrost popytu w ciągu najbliższych lat na tym rynku. Jeszcze przed otwarciem hotelu w Łodzi sieć chce uruchomić hotel w centrum Warszawy. Finalizuje właśnie negocjacje w sprawie zakupu działki.

Założenia rozwoju Puro Hotels opierają się na szybkim uruchamianiu hoteli od momentu zakupu działki. – Kupujemy działki, co do których mamy pewność, że bardzo szybko będziemy mogli zacząć proces deweloperski. To, co jest charakterystyczne dla Puro, to możliwie krótki czas, jaki mija między zakupem działki i rozpoczęciem budowy a otwarciem hotelu. Sama budowa trwa około roku, a cały proces inwestycyjny dwa lata. Czas przygotowania gruntu pod realizację jest wypadkową statusu prawnego nieruchomości (warunki zabudowy, plan miejscowy) oraz lokalnych uwarunkowań gruntu (badania archeologiczne, uzgodnienia z konserwatorem, warunki techniczne). Optymalizując długość okresu inwestycyjnego, zaraz po zakupie działki rozpoczynamy przygotowania projektu, równolegle prowadzimy działania w zakresie pozwolenia na budowę oraz przetargów na wykonawstwo pierwszych etapów budowy. Gdy otrzymujemy pozwolenie na budowę, jesteśmy gotowi niemal następnego dnia rozpocząć prace – mówił Rune Askevold, dyrektor zarządzający Puro Hotels, w niedawnym wywiadzie dla „Hotelarza”. Obecnie pod marką Puro, której koncept opiera się na oferowaniu w swoich obiektach najnowszych rozwiązań technologicznych i designerskich, działają dwa hotele: 3-gwiazdkowy we Wrocławiu ze 102 pokojami i otwarty w sierpniu tego roku 4-gwiazdkowy w Krakowie ze 138 pokojami. W lecie przyszłego roku ruszyć ma hotel w Poznaniu ze 140 pokojami, a jesienią w Gdańsku z ok. 100

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *